Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Milyen...

Üdv mindenkinek! Milyen billentyű kombinációt ajánlotok, hogy hamarabb töltsön be a gép? Van e arra is valami billentyű kombi, hogy egy neten nézett videó ne akadozzon? Általánosságban a gép gyorsitására vannak billentyű kombinációk?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő "iparos" vagyok,ehhez méltóan kérnék

válaszokat.


2014. nov. 1. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

" Általánosságban a gép gyorsitására vannak billentyű kombinációk? "


-nincsenek

2014. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

Sajnos az ilyen dolgokat nem lehet billentyűkombinációval megoldani. Bárcsak lehetne...

A gép lassú betöltését (illetve tulajdonképpen az operációs rendszer felállásának az idejét) két dolog is késleltetheti.

Egyik a gyenge konfiguráció. Alapból lassú a gép az adott oprendszerhez, kevés a memória, lassú a háttértároló (HDD, vagyis a winchester), vagy éppen túl kevés rajt az üres hely, stb.

A másik, hogy túl sok program töltődik be az induláskor, ezek jó része egyébként legtöbb esetben felesleges, ráadásul (a háttérben futva) később is lassítja a működést. Illetve ide sorolható még, ha valami olyan nem kívánatos program van a gépen, ami "eszi" az erőforrásokat. Ez lehet akár vírus, akár kéretlen program (malware, adware, spyware). De lehet akár a kelleténél több, vagy nagyon gépigényes védelmi program (víruskereső, valós idejű kémprogram kereső) is.

De még a túlzottan töredezett HDD is okozhat lassulást.

A nézett videó akadozását is több dolog okozhatja. Az elégtelen hardveren kívül az előbb felsorolt dolgok egy része, ha nem a gépen lévő fájlról van szó, hanem online videóról, akár a túl lassú internetkapcsolat, de okozhatja az is, hogy "túl jó" a videó, tehát nagyon nagy a felbontása, emiatt az adott hardver nehezen birkózik meg vele.

Az elején felsorolt gondokat (a hardver elégtelenségén kívül) részben meg lehet oldani. Kezdve egy alapos víruskereséssel, majd valamilyen kémprogram kereső futtatásával (például Malwarebytes, de ennek a használata is kíván odafigyelést, nehogy később éppen ez fogja vissza a gépet).

Érdemes megnézni, mennyi az üres hely a HDD-n, minimum 10% kell, hogy legyen, de inkább több.

Érdemes egy töredezettség mentesítést is lefuttatni.

Nem árt egy megfelelő programmal (például Wise Registry Cleaner) átnézetni a regisztrációs adatbázist, röviden Registry-t, nincsenek-e benne régi, felesleges bejegyzések, amik szintén a működést lassítják.

Az "Msconfig" segédprogram futtatásával meg lehet nézni, milyen programok indulnak a bekapcsoláskor, és a feleslegeseket kilőni (kivenni előlük a pipát).

Úgy hirtelenjében ennyi, bár vannak még apróbb trükkök, de mindent itt most nem tudok leírni, mert túl sok lenne.

A lényeg, hogy a számítógép is olyan, mint a bicikli: állandó karbantartásra van szüksége ahhoz, hogy jól működjön.

Persze mindezek a dolgok, amiket leírtam, kívánnak egy kis hozzáértést, de egyszer mindent el kell kezdeni. A felsorolt dolgokról lehet részletes leírásokat találni a neten, csak egy kicsit keresgélni kell.

2014. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lajos 54 válaszát nagyra becsülöm.A windows MSCONFIG programját "az én tudásommal" nem merem lefuttatni!!

Valami olyan dolgot szeretnék, amit ha"letöltök" megmutatná mik a felesleges dolgok a gépemen.

2002-es XP-t használok, amit egy informatikus 2012 ben állitott be az én 0 tudásszintemre!!!

Egyedüli felhasználoként használom.

Fejlödtem,de egy XP frissitést sem vállalnék be!!

Ezt még nem kért a gép.Valószinű ki van kapcsolva.

Mindenesetre köszönöm a segitő választ Lajosnak!!!

Üdv:anonym@

2014. nov. 1. 21:33
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Nyugodtan lehet használni az Msconfigot.

Elindítani (XP esetében) a Start menüből lehet, a Futtatás kis ablakába kell beírni (csupa kisbetűvel): msconfig, majd nyomni egy Entert. A megjelenő ablakban az Automatikus indítás fülre kattintani. Ezután megjelennek az automatikusan induló programok.

Sok olyan van, amit egy telepített program "önhatalmúlag" rakott ide be, viszont teljesen felesleges, sőt néha hátrányos, ha tényleg automatikusan elindul.

Azok a programok esetében, ami ismeretlen számunkra, nem tudjuk eldönteni, hogy kell-e, legérdemesebb hagyni a pipát, ha van a gépen (remélhetően) víruskereső, azt feltétlenül hagyni kell. Viszont egy csomó olyan program van, amit érdemesebb "likvidálni", már ami az automatikus indítást illeti. Majd, ha szükségünk lesz rá, elindítjuk. Ilyenek többek között: sok telepített program automatikus frissítése, egyes programok regisztrációra felhívó automatizmusa, különféle segédprogramok, amik csak ritkán kellenek, vagy például a Skype, és egy csomó "önkéntes", ezek mind csak lassítják a gép indulását, majd -a háttérben futva- később a működését is.

Maga a program ugyanúgy megmarad a gépen, csak éppen nem indul el automatikusan, ha kivesszük előle a pipát. Aztán, ha később esetleg kiderül, hogy mégis hiányzik, egyszerűen csak vissza kell tenni a pipát.

Ha végeztünk a szelektálással, az OK-ra kell kattintani. A többi fület ne bántsuk, az maradjon a valóban hozzáértőknek. Ezután újra kell indítani a gépet, de ezt kéri is a program.

Újraindulás után megjelenik egy felirat, a "Rendszerkonfigurációs segédprogram.... stb.", jó hosszú szöveg. Ott be kell rakni egy pipát, hogy ne induljon el legközelebb magától, majd leokézni.

Akár csak pár program kiszedésével az automatikusan indulókból, nem egy esetben észrevehető sebességnövekedés érhetünk el az indulásnál, sőt a későbbi működésnél is.

Esetleges probléma esetén még mindig újra lehet engedélyezni bármelyik program indulását, vagy akár egyetlen kattintással mindegyiket is, illetve a főablakban újra bejelölhetjük a "Szokásos indítás" sort, és (természetesen megint újraindítás után) minden visszaáll az eredetire.

2014. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És kérdezném a "LEMEZKARBANTÁS"-menü használatát?

Ezt lefutattam.Nagyon jó.

Milyen programok vannak a meghajtókon,megmutatja!

C - meghajtón mi a felesleges? -ezt én nem tudom.

D - meghajton mit lehet kipipálni? - nem tudom.

X - meghajton mi a felesleges? -nem tudom.

Amit most látok a laptopon:

C-én: szabad terület 6,32 GB

teljes méret 15,0 GB


D-én: szabad terület 16,0 GB

teljes méret 19,2 GB


X-en szabad terűlet 0.99 GB

teljes méret 2.99 GB


Sajátgép általános: Teljes kapacitás: 37,25 GB

( C-D-X ) összegzése: foglalt: 13,47 GB

szabad: 23,78 GB


Memoria (RAM) 1GB


Ez az általános adat gépemről amit megnéztem!!!

Kérdésem kb: ez megfelelőnek mondható???


Üdv:anony@

2014. nov. 2. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!