Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék xubuntu-ról...

This Is Random Name kérdése:

Hogyan tudnék xubuntu-ról visszaváltani Windows7-re?

Figyelt kérdés

Először kb 2 hete felraktam a gépemre egy Win7-et. Azután windows igy-meg-úgy, de végül 3 napja felraktam egy xubuntut. Teljesen jól megy, gyors, de nekem mégis kéne a Win7- de bootolásnál nincs semmi kérdés, hogy melyiket indítsa el. Na erre én berakom a win7 telepítőlemezét és hibakeresés. Kiírta, hogy a win7 telepítve volt és én meg azt monftam neki, hogy auto repair. Erre ujraindult és bejözz az xubuntu. :(

Amúgy a Google-n is keresgéltem, és mindeféle sz@rt is leszedtem, de egyik sem volt működőképes. A segítséget ekőre is köszönöm. :)



2014. nov. 2. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

indíts egy terminált és írd be sudo update-grub

Kérni fogja a root pw-det.

2014. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

(köszi a rohadt gyors választ)ja és a végére kiirta, hogy

"Found Windows 7 (loader) on /dev/sda1

done"

2014. nov. 2. 11:54
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha ujrainditom, akk kijön az a szokasos bootloader?
2014. nov. 2. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rosszul telepítetted, mert a ubuntu észleli a Windowst, és megkérdezi, hogy mellé telepíted-e. Ha igen, akkor meg kell jelleni induláskor a választási lehetőségnek. Te valószínűleg lecserélted a Windowst Xubuntura, ha ez történt, akkor újra kell telepíteni először a Windowst, majd utána a Xubuntut.
2014. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!