Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen sorendbe rakjam fel a...

Milyen sorendbe rakjam fel a következö op rendszereket? windows 7 windows xp sp3 win nt sp5 másik elgondolás win 7 win xp vlamilyen linux (gentoo) (ubuntu) ra gondolok elsősorban ?

Figyelt kérdés

windows nt az ilyen régebbi dos os jatekokra gondoltam meg kicsit retrozni xp ilyen cs 1.6 szerű jatákokhoz

win 7 az ujjab jatekokhoz


linux meg ilyne biztonsági mentéses vissza állitó



2014. nov. 2. 14:27
 1/6 Reiber Péter ***** válasza:

Xp van a windows 7-ben, xp módnak hívják. Ráadásul nem kell ujraindítani a gépet, meg ilyenek, csak xp mód alatt indítani a programot és megy.


Az NT az nem dos alapú, az utolsó ugymond "dos alapu" windows a win98, esetleg a milennium


(ahol még kikapcsolható a win felület, vagy ki lehet belőle lépni, illetve dos bootolás után beírva, hogy WIN elindítható)


De a dos játékok gravis meg soundblaster hangkártyát, trident meg mindeféle vesa buszos vga-t akarnak, ami egy modern gépben ugysincs.


A dos játékokat -szerintem- futtasd dosbox alatt.


A linuxot felteheted dualboottal, akár a windows után, ha nagyon akarod.


De, hogy ez pont menteni, visszaállitani miért jó, mikor a windows alá is van 22222 ilyen progi, sőt magának a windowsnak is van beépített teljeskörű biztonsági mentése, azt nem tudom.


Ne értse félre senki, nem beszélek a linux ellen, csak az indok, hogy "menteni kell", az kissé furcsa.

2014. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fölösleges ennyi op.rendszert feltelepíteni a gépedre.

Elég egy Win7-et feltenni, amire a WinXP módot is használhatod: windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/products/features/windows-xp-mode - meg létezik DOSbox is: sourceforge.net/projects/dosbox/

A linuxok közül, ha fel szeretnél telepíteni, akkor csak egyet érdemes, de ahogyan látom, azt csak ritkán használod. Emiatt, cimkézz fel egy pendrivet és arra tedd fel a linuxot. Ha az Ubuntuban gondolkozol, akkor ezt olvasd el: ubuntu.hu/node/30056

2014. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint azért jobb konkrét OS-t felrakni mert windows 7 alatt ne mmüködött a windwos XP mode ugyan igy windows xp alat nem müködöt a windows 98 as futattási kompatibilitási kütyü sem

dosbox jo megoldás csak állandoan irkalni az már egy idö utan irritáló tud lenni

windows ra a vissza állitó progik vagy müködnek vagy nem ubuntuban azaz linux ban még ne mcsalodtam windows már volt ugy (live hogy nem tudod rendszergazdai jogosultság miadt fájlokat törölni) linux ezt leszarta hogy vane vagy nincs ezért gondolom igy informatikus vagyok és ilyne kompatibuilitásokal elég sokat szoptam


kérdés hogy milyen sorrendbe rakjam fel 3 részre el van oszta a partició szoval nem akarok vele szopkodni hogy most egyik rendszer elbaszta másikat stb windows xp van rajta és tiny 7 windows 7ultimate kipucolt at fogom felrakni mert az gész rendszerek azok lassuak

2014. nov. 3. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A régi dos-játékok hardverigénye mai léptékkel 0, tehát elég hozzájuk egy "virtuális" gép is >> tegyél fel Virtualbox-ot Win 7 alatt, és telepíts egy virtuális gépre Windows NT SP5-öt. (Már csak azért is, mert a fizikai hardvered jelentős részét jó eséllyel nem fogod tudni használni rajta)


2. Legyen 2 db NTFS merevlemez-partíciód, az elsőre told fel a Windows XP SP3-at, a másodikra a Windows 7-et -- ebben a sorrendben.


3. Legyen még egy EXT3/EXT4 partíciód, erre tegyél fel ízlésednek megfelelő Linuxot. Ezt telepítsd utoljára, hogy a GRUB rendszerbetöltő felismerje a meglévő Windows-okat (és a Win ne írja felül a GRUB-ot..)

2014. nov. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Win7 Ultimate:

ez úgy fölösleges, ahogyan van! A prof verzíó bőven elég.

Ahogyan az elöttem levő válaszadó is írta: Virtualbox. Ide, vagy XP-t és arra teszed fel a Dosboxot, vagy az NT-t teszed fel rá.

Csinálj három particiót:

1. Win7 + a fontos programok.

2. Linux.

3. Minden másnak, pl. játékok, mentések, stb.

2014. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 mas köszönöm szépen hasznos válaszodat
2014. nov. 5. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!