Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép újratelepítés után...

Bariii kérdése:

Számítógép újratelepítés után mit jelenthet ez a hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, haver gépjét áthozta, h rakjam újra. Rátettem win7-et tökéletesen működött, csak a driverek nem voltak kompatibilisek. Rátettem Windows Xp-t, és a telepítésénél, mikro ugye minden kék és befejezte a másolást kiírja, hogy a telepítő újrainditja a számítógépet. Ekkor ujraindul, és ez a kép fogad. A bal felső sarokban villog az a "_" jel. Miért??? Már többször próbáltam újratelepíteni, 3 fajta Xp vel. mindegyiknél ez a hiba.
2014. nov. 2. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

3 fajta Xp vel

Eredeti msdn másolat iso-val próbáltad?

Ugye leformáztad a meghajtót/partíciót?

2014. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Reiber Péter ***** válasza:

A win7 által létrehozott partíciókat letörölted?

Lépj ki a telepítő indulása után a parancssorba és csinálj egy fdisk /mbr-t is.


Egyébként: Hasznosabb lett wolna win7-hez drivereket találni, hacsak nem egy kb pentium3 kateg. a haverod gépe, valamilyen szintű driver tuti van.

2014. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jó dolog xp-s drivereket fölerőszakolni win7-re, még xp kompatibilitási módban. Lásd az én esetem, amikor a régi pentium4-re akartam win7-et rakni. A Radeon 9200 kártyámhoz nem volt win7 driver, ergo maradt a "szabványos vga adapter", hangvezérlő driver fölment, de mindig kékhalált kaptam a gép leállításakor. hálózati vezérlő meg a többi fölment.
2014. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Reiber Péter ***** válasza:

Rengeteget javult a win7 driverezettsége, természetesen ez egy külön szakma, ehhez érteni kell.


Sokféle hardvert és kártyát nem ugy keresünk, hogy neki speciálisan mi van, mert ugy nem lesz csak XP driver, hanem ugy, hogy az adott chipsetet milyen ujabb driver támogatja, ami esetleg jobban működhet.


Leginkább laptopoknál van ennek értelme, asztali gépbe 3 kocakcukor ára egy win7 kompatibilis akármi, nulla percet érdemes szívni a driver hegesztéssel.

2014. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!! De sajnos elég suta vagyok szerintem mert van 1-2 dolgo amit nemértek :D

kedves első válaszoló! :)

Eredeti msdn másolat iso ????

Igen, leformáztam(nem lassú NTFS ban)

Kedves 2. válaszoló!

Lépj ki a telepítő indulása után a parancssorba?? ezt leírnád pontosabban, hogy hol találom meg a parancssort?:O

Ja és elég régi a gépe, külön hálókártya okozta a legnagyobb gondot, ugyanis nincs hozzá win7 driver... :(

2014. nov. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!