Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Óriásplakát készítéshez...

Óriásplakát készítéshez grafikusok véleményét, tanácsát várom, mekkora felbontásban készítsem?

Figyelt kérdés

Kb 5méterx3méter nagyságú plakátot szeretnék készíteni, az alábbi pontok szerint, véleményt kérek szépen.

1. Phohoshopban nyitok egy 500 cm x 300 cm nagyságú lapot (vagy arányosan a tizedét pl.?) A felbontás 300 dpi legyen?

2. 12 megapixellel készített fotót, fotókat helyezek rá,némi szöveggel

3. Elmentem az egészet jpeg-be és beküldöm a nyomdába.

Szerintetek ez így jó lesz? Mármint a minősége? Tudom, hogy óriásplakátot messzebbről néznek, és nem kell csúcsminőség, de gyakorlott grafikusok véleményét várom, köszönettel.

?



#Óriásplakát
2014. nov. 4. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A 300 dpi azt jelenti, hogy 300 x 300 pont van egy négyzetinchen, azaz 118 x 118 centiméterenként, tehát a plakát felbontása ezekkel az adatokkal 59 000 x 35400 pixel, ami 2 gigapixel, ami asszem kicsit nagy lenne neked.

(folyt. köv perceken belül!)

G.

2014. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval, most jönne a lényeg:

Nem vagyok grafikus, így minden, amit mondok fenntartásokkal kezelendő!

Tehát, az internet népe (konkrétan Alan Gilbertson itt: [link] ) azt írja, hogy 30 dpi már bőven elég, de 12-15 sem szokatlan, tehát annyinak is elégnek kell lennie.

A 12 megapixel kb. 4200 x 2800-as felbontásnak felel meg, ami esetünkben kb. 21 dpi, ami már bőségesen elég.

Tehát a lényeg: kb. 20 dpi kell neked.

G.

2014. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a kérdező vagyok

köszi Geniuseus, én is olvastam olyant, hogy 30 dpi elég, viszont egy neves nyomdában a nyomdavezető azt mondta telefonon, hogy minél nagyobb, 300, sőt 400 dpi legyen. Hát ki is próbáltam, de igen, 2 giga lett, kb fél óráig mentette a gépem.

2014. nov. 4. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, akkor legyen minél nagyobb.

G.

2014. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!