Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell saját hálózatot...

Hogyan kell saját hálózatot létrehozni?

Figyelt kérdés
Van egy üzletem, az üzleten belüli gépre írok egy alkalmazást, amin tárolim majd a termékeket, meg a raktárt és itthon is szeretném tudni hogy miből van hiány és ezért ne kelljen bemennem az üzletbe. Ilyesmi hálózatot hogy tudok létrehozni hogy a benti gépen felrakom a programot de itthon is lássam a dolgokat?

2014. nov. 6. 23:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Bár már azon is gondolkodtam hogy létrehozok egy szervert(otthon) és arra telepítem a programot de akkor hogy csatlakoztatom a benti gépet a szerverhez?
2014. nov. 6. 23:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha webes alkalmazást írsz, akkor a benti gépre kell telepíteni egy webszervert, és onnantól azt akkor éred el WAN IP-címen, amikor akarod.


Ha futtatható alkalmazást írsz, és azt szeretnéd megnyitni a távoli gépen, akkor pedig a legegyszerűbb, ha team viewert felraksz a gépre, otthonról meg akkor csatlakozol a rá, amikor akarsz.


Természetesen mindkét esetben folyamatosan be kell kapcsolva lenni a benti gépnek is.


VAGY legutolsó esetben kialakítasz a 2 gép között egy VPN kapcsolatot, de szerintem a team viewer-el kevesebb probléma van.

2014. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy még esetleg ott van a Dropbox. Felhő tárhely.

Ha ide dolgozol bent, akkor ki is kapcsolhatod utána a gépet, otthon csak megnyitod a saját Dropbox tárhelyedet, és letöltöd a cuccot.

2014. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ! Webes alkalmazást készítek, egy picit tudsz segíteni ebben a webszerveres témában?
2014. nov. 7. 00:07
 5/6 Tengor ***** válasza:
100%

Ajjajj.

Én azt gondoltam, hogy egy üzletvezető annál komolyabb, hogy az üzleti dolgokat (pl raktár) csak így kiadja.

Nem jó ötlet és nem javaslom, hogy ennyi hozzáértéssel csinálj egy alkalmazást, amit aztán a web felé is kipublikálsz.


Ha erről téged nem lehet lebeszélni, akkor:

1.) Webszerver úgy, hogy az csak az üzleten belülről legyen kizárólag elérhető.

2.) A gépen, amint a webszerver fut, feltenni egy VPN szervert, amin kívül más ne tudjon arra a gépre kívülről forgalmazni.

3.) Otthonról ehhez a VPN szerverhez tudsz csatlakozni, és olyan, mint ha benn ülnél az üzletben.

Ennek megvan az az előnye, hogy a VPN beépítve tartalmazza azokat a biztonsági elemeket, amiket te nem biztos, hogy ki tudsz alakítani, ha a webszervert kívülről is el lehet érni.

2014. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó az, amit az #5 mond, mert ha bent csinálsz egy webszervert, amit te elérsz kívülről adott IP címen, akkor egyértelmű, hogy azt nem csak te fogod elérni, hanem akár én is, ha tudom a címet. Viszont ha már úgy csinálod, ahogy írta (VPN kapcsolt), akkor sokkal biztonságosabb.


Ha nem akarsz bajlódni a VPN-nel, le is jelszavazhatod a weboldalt, vagy rögtön a kezdőlapra rakhatsz egy http hitelesítőt (utóbbi hasznosabb), de az közel se lesz olyan biztonságos, mint a titkosított kapcsolat.

2014. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!