Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8.1 boot probléma,...

Windows 8.1 boot probléma, nagyon sürgős és fontos! Megoldás?

Figyelt kérdés
Dell laptopomon gyári ubuntut lecserélve telepítettem windows 8-at már vagy két éve. Egy hónapja smart screenen jött az értesítés hogy ingyen frissíthető 8.1-re amikor rámegyek bedobott a windows store-ba de ott semmi nem történt (talán mert nem eredeti a windows, nem tudom) Hát mondom sebaj. Pár napja viszont egy másik értesítést kaptam hogy szeretném-e használni most a 8.1-et. Rámentem hogy telepítés és fel is telepítette, a probléma csak az volt hogy iszonatosan lassan jutok el a bejelentkezésig és amikor bejelentkezek órák elteltével sem történik semmi csak a kurzort látom a fekete képernyőn. 8.1-et DVD-re kiírva próbáltam meg feltelepíteni, de amikor beállítom hogy CD/DVD meghajtóról bootoljon akkor egyszerűen átugorja a telepítést és megint a szokásos lassú windows 8.1-ben találom magam ahol továbbra sem tudok bejelentkezni. Ugyan ez a probléma hogy ha pendrive-ról próbálom meg telepíteni. Windows 8.0-t is letöltöttem és ráraktam egy pendrive-ra, beállítottam hogy arról bootoljon és meg is jelent a telepítő képernyő azomat a kiválasztott telepítési módszert követően folyamatosan kidob egy bizonyos hibaüzenettel: A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Lehet, hogy a fájl sérült vagy hiányzik. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető, és indítsa újra a telepítést.

2014. nov. 11. 20:50
1 2
 1/16 levis56 ***** válasza:
Valószínű,hogy rosszul van kiírva lemezre a 8.1. A Win 8.1 isot töltsd le majd ezt egy író progival képfájlba írd ki,jónak kell lenni.A legkisebb írási sebességet használd a telepítési hibák elkerülése végett.
2014. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 levis56 ***** válasza:
Pendrivet felejtsd el,arról telepíteni op rendszert művészet lehet mert én vagy öt programot kipróbáltam de egyikkel sem sikerült,ha ugyanazt az isot lemezre írom akkor jó.
2014. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 levis56 ***** válasza:
Lehet csak az a baj a telepítésnél,hogy amikor bebootolod a lemezt akkor kijön egy angol szöveg,hogy a telepítés megkezdéséhez nyomjon meg egy gombot ha elmulasztod akkor a vinyóról a régi op rendszer indul.
2014. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Pendrivet felejtsd el,arról telepíteni op rendszert művészet"

Ez butaság. A PowerISO szinte pillanatok alatt elkészíti a bootolható pendriveot és a pendriveról jóval gyorsabban megy a telepítés.

2014. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 levis56 ***** válasza:
Hát öreg mindenkitől ezt hallom,mát négy öt programot kipróbáltam amire azt mondták tuti van amelyik beboottól amikor formázáshoz érsz illesztőprogramot kér,mások valami angol hibaüzenetet írnak ki pedig ami a program használati leírásában van szóról szóra megcsinálom,mégse jó. Ubuntut akartam telepíteni a Yumi programmal az direkt línuxra van naná,hogy nem ment. Olvastam olyant,hogy UEFI biosom van kapcsoljam ki,de hol hogyan de még ez sem elég még valamit állítani kéne a biosban,már nem emlékszem.le van formázva NTFS módban a Kington 16 gigás pendrive semmire sem megyek vele. Már kiírtam itt is a fórumon,érdemi választ nem kapok csak azt fújják akkor csináljam másik progival mert nekik az jött be,megcsinálom ugyan úgy semmi. Érdekes módon ugyan az az isó fájl ami nem jó pendriven az jó dvd lemezen,talán ez a tetü Gigabyt lap az UEFI Biossal kekeckedik.
2014. nov. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nekem sem megy pendrive-ról a telepítés. Sokan a Rufus-ra esküdnek, nem megy. Próbáltam a Univarsal USB Tool-t, meg mit tudom én már miket megpróbáltam. Mindegyiknél egy volt a gond: GPT partíciót nem lehet MRB-re telepíteni, formázza le a partíciót. Megtettem. Csakhogy nem csinál 350 MB-ot biztonsági partíciót. Akkor is a tovább gombra kattintottam, majd ugyanúgy kiírja a GPT/MBR hibaüzenetet. És nálam is: igyanezt az iso-t kiírtam DVD-re, betettem USB-s DVD meghajtóba.... érdekes azonnal minden rendben volt.


Amúgy lemezről is nagyon gyors a win8.1, de a 7 se lassú. Minek ezt még gyorsítani? Ezek már másképpen vannak megcsinálva, mint az xp volt. Annak kellett 50 perc. Ugyanarra a gépre a 7/8.1 felmegy 20 perc alatt. :))

2014. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindenki sír itt, hogy lehetetlenség pendrivera bootolható programot telepíteni, mert így az UEFI, meg úgy a Rufus.

Nos nekem UEFI-s biosom van és a Windows 8-at, később a Windows 8.1 Enterprise-t, majd a Windows 8.1 Embedded Industry Enterprise-t is pendrive-ról telepítettem, de készítettem bootolható Norton Ghost-ot pendrivera, jelenleg bootolható Acronis True Image van az egyik pendriveon. Rendszeresen készítek rendszer mentést (régebben a Norton Ghost-tal, jelenleg az Acronis-szal), és ha valami gyík van, a pendriveval percek alatt helyreállítom az utolsó mentésből.

Én bootolható pendrive készítésére nem használtam sem Rufust, sem Universal USB Installert, sem egyéb csodaszert, én a PowerISO programot használom erre a célra és érdekes módon mindig megcsinálja, amit kell.

#6-osnak

A Windows 8.1 Embedded annak ellenére MBR partícióra települt, hogy előtte a Win 8.1 Enterprise GPT partíción volt. Az MBR-t utólag konvertáltam át az AOMEI Partition Assistant Pro-val GPT-re. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy feltelepül MBR-re is.

2014. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Program nélkül is lehet bootolható pendrive-ot készíteni, csak egy picivel nehezebb. A win 8.1 telepítésekor dvd-n és prndrive-on is egyszerűen átugorja a telepítést és a bejelentkezéshez dob ami ugye nem megy. Windows 8-at pendriveról elkezdi telepíteni csak visszadob egy hibaüzenettel. Sima 8-at dvd-ről megpróbálom. Wind 7-et pedig nem tudok feltenni mert nincsenek hozzá driverek.
2014. nov. 12. 15:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egyszerűen átugorja a telepítést. Akkor vagy nem jól van beállítva a BIOS-ban a boot sorrend, vagy nem megfelelően lett kiírva pendrivera vagy DVD-re az op.rendszer telepítője.

Én nem csak a saját gépemre telepítettem már többször op.rendszert pendriveról, hanem más gépekre is, és érdekes módon nekem ilyen problémám még egyik gép esetén sem volt.

2014. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 levis56 ***** válasza:
Azért furcsa,hogy ennyi fafejü nem tud pendrive telepíteni. Hogy lehet hogy eljutok a formázásig és ott a lemez meghajtó driverét kéri pedig pendriverol bootolok.Drivert a telepítés után rakjuk fel nem előtte de míg a régi op rendszer van fenn és nincs leformázva rajta van minden driver a gépen még sem enged tovább. A formázást is elvégeztem NTFS és FAT32-l még sem jó.Több pendrive telepítőnek fenn van a neten képekkel illusztrálva, töviről-hegyire leírva a telepítés folyamata,pontosan végig csinálom és még sem jó. Arról még senki nem írt,hogy talán a pendrive egyes fajtái nem jók. Már nem tudom mit higgyek.
2014. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!