Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha veszek egy külső merevlemez...

Ha veszek egy külső merevlemezt szerintetek egyből rátegyek mindenem vagy várjak vele valameddig, használjam egy darabig és csak utána tegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Nos vagy decemberben vagy januárban szeretnék venni egy külső merevlemezt és mivel már igen csak ott áll a windowsom hogy újra kell telepíteni így már telepítés előtt nem szeretnék szenvedni a partícionálgatással, ugyanis megszeretném növelni a rendszerpartíció méretét 60 ról 100 gb ra, és úgy gondoltam hogy ha megveszem a vincsit, akkor ráteszek mindent az egész gépről és teljesen újrahúzom a gépet és úgy növelem meg a c méretét... de viszont félek attól hogy ha megkapom és ráteszek mindenem és véletlen gyári hibás vagy valami és miközben másolok rá vagy már le róla vagy valami szóval értitek hogy attól félek hogy ugranak az adataim... Hogyan csináljam? Ti hogyan csináltátok mikor megvettétek ( már amelyikőtöknek van ) ?

2014. nov. 16. 16:38
 1/5 Tengor ***** válasza:
Ne csak egy helyen tarts mentést a fontos dolgokról! Külső winyóra kiteszed amit kell (akkor ez már a 3. példányod a fontos adatokból) és a winyót pedig partíció managerrel méretezed át, így az adatokat nem kell törölni az egyes partíciókról. Ha netán elszállna méretezés közben a gép, akkor még mindig van két példányod...
2014. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából a fontos dolgok leginkább a méretük miatt fontosak, az én gépemen tárolom őket mert másikon nincs hely, és az a gáz hogy csak ami hirtelen eszembejut, az 5 gépnek a programjai/driverei és igaz a driverek megvannak lemezen de még a programok így is 160 giga, mert mindegyikre más kell mert egyiken ez a másikon az nem fut el... és ezeket 1,5-2 megás nettel hosszú idő lenne újra letölteni...


Említettél valami programot hogy olyannal csináljam meg... olyat tudnál ajánlani? mivel csináljam meg? ( jó lenne ha tudna magyarul de nem elsődleges szempont )

2014. nov. 16. 17:09
 3/5 A kérdező kommentje:
meg az a gáz hogy mind úgy televan hogy nem igazán tudom hova csoportosítani az adatokat, egyik gépünkön ez, másikon az van, ( nekünk csak két gépünk van ) az én gépemen a programok/ driverek tesómén/szüleimén meg minden más személyes/családi dolgok...
2014. nov. 16. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél gagyit, és nem lesz gyári hibás.

Toshiba, Hitachi, Western Digital, Seagate - ezeket szabad, minden mást csak elővigyázatossággal.

2014. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy 2 TB-os Seagate-et néztem iponról...


konkrétan ezt:


[link]

2014. nov. 16. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!