Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul a windows?

Msebi06 kérdése:

Miért nem indul a windows?

Figyelt kérdés

Win7 64 bit van a notebookomon. Másoltam usbn egy másik vinyóra, mikor lelassult a gép, és végül le is fagyott. Power gomb nyomva tart, kikapcsolt. Benyomom, azóta ez jön föl: [link]

Rámentem a normálra, starting windows bejön várok kb fél órát és följön a win kék háttér de semmi, nincs hogy üdvözöljük. Másikra rámegyek, megint csomó idő, följön valami hibakeresés/javítás, újraindul a végén és ugyan az a helyzet, semmi sem változik. Betettem a win7 telepítőt, rámegyek a nyelvre, ott telepítés, és semmi, csak a win kék háttér kurzorral, de a telepítő menü nem jön be. Mikor javításra mentem ugyanez. Próbáltam úgy is, hogy indításkor F8, minden menüpontot végignyomtam, de semmi. Csökkentett módban tölt 1 órát, aztán följön hogy PCnév, rámegyek bejelentkezés, de nem jó a flehasznév, vagy jelszó. Felhasználó nevem az amit ír, jelszavam nincs, úgyhogy zsákutca. Olyan, mintha valami blokkolná, hogy belépjen jobban a windowsba, csak a háttér van, de telepítőnél is ezt csinálja az már érdekes, így újrarakni se tudom, bár inkább megjavítanám, mer sok olyan adat van, amit le kéne mentem böngészőkből, stb.

Hogyan tudom helyrehozni?



2014. nov. 20. 09:12
 1/8 levis56 ***** válasza:
Ez hardveres hiba,bármi lehet,vidd szervizbe.
2014. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
Van kéznél másik számítógép? Egy live USB-t kellene létrehozni, amiről futtathatnál rendszert. A Parted Magic program alkalmas lenne ilyen diagnosztikára vagy a Hiren's boot CD. Akkor kiderülne mivel is van baj.
2014. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van egy pc még itthon, de ezt a live usbt nem ismerem. Tudnál róla még írni?
2014. nov. 20. 19:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Kivettem a vinyót, áttettem a pcbe rackkel, a C meghajtója tökéletes, de Dnél azt írja formázni kell használat előtt. Ez miélrt jött elő? Már egyszer volt ilyen nekem pendriveval. Laptopnak valami baja van?
2014. nov. 22. 09:45
 5/8 Gábor_79 ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a laptopnak baja lenne. A külső lemez amiről másoltál nem lehetett vírusos, vagyis használsz aktív vírusvédelmet? Mert amúgy nem tudom elképzelni, hogy egy szipla másolás belenyúljon a fájlrendszerbe. Vagy akkor ment tönkre az egyetlen lemezed amin a rendszer is van. Nem totálkár csak egy kritikus szektor. Milyen idős az a benti lemez? Egy dolog, hogy mobil használatra van kitalálva, de akkor sem egy életbiztosítás. Az egy kifinomult érzékeny szerkezet.

Amúgy tisztában vagy a telepítő helyes használatával? Nem gombnyomással indítjuk, hanem a BIOS-ban a boot sorrend megváltoztatásával az első helyre tesszük és úgy indul, lehet ezért mem jött össze a javítás.-A mobil rackeknek néha külön lelekiviláguk van.

A live USB arra jó, hogy ráraksz egy kész oprendszert és működű windows nélkül utánanézhetsz a géped elemeinek, esetleg mentést is végezhetsz. Ezzel a programmal boot képes pen-t készíthetsz Yumi [link] ott írnak is a használatáról, de egy XP-s példa magyarul [link] csak nem az XP-t választod, hanem a Parted Magic-et, amit itt megtalálsz. Ez is freeware [link] a letöltés helyénél keresd Download locations Download@MajorGeeks első jó, most próbáltam. Kell egy minimál angol tudás, de a lemezeid tartalmához anélkül is hozzáférsz, mert képes RAW fájlrendszert is olvasni, ha jól emlékszem.

USB-ről indításnál szintén az első helyre kell tenni a BIOS-ban, persze az F8 próbával semmit nem vesztesz.

2014. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Helyzet a következő a vinyóval, azóta vannak fejlemények. Öcsém gépébe beletettem ügye slaveként, sikerült helyrehozni a D-t rajta (szektorhibás volt, ezt a cmd-be egy paranccsal kijavítota, azóta megy, de a C-ről nem tudom leszedni az adatokat. Egy ideig a users/felhasználóknál írta hogy nincs engedélyem belépni, majd egyszer csak engedi, de ha kiakarok másolni valamit pár kilobájttal másol csak, vagy le is áll. Lemezkezelőt elindítottam, és azt a 100 megás kis partíciót nem találja, amit telepítéskor hoz föl, hogy kell a rendszerfájloknak. Ez lehet a probléma? Hogy tudom így C-ről leszedni a fájlokat? Ubuntu segíthet akkor?


Vírusírtóm volt, avast, wint úgy tettem ahogy írtad, már évek óta teszem újra, sose volt gond.

2014. nov. 26. 10:51
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:
Ubuntut éppen nem használtam soha, de szerintem azzal elérheted az ép fájlokat a "C"-n. Olyankor nincsenek jogosultsági gondok. Az segíthet.
2014. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, most már megoldódni látszanak a dolgok. Kösz mindenkinek, mentek a zöldek.
2014. nov. 27. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!