Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan ajánlott DVD-re sorozat...

Hogyan ajánlott DVD-re sorozatot kiírni? Milyen programot ajánlotok hozzá?

Figyelt kérdés

Az Esmeralda sorozatot szeretném kiírni (136-rész). Hogyan hozzam létre? adat DVD ként vagy DVD-videóként? Ha jól tudom az adat DVD-t nem játssza le az asztali DVD lejátszó vagy ha igen milyen formátumban?

Várom a Válaszokat!



2014. nov. 20. 17:41
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez sok mindentől függ:


1. A legfontosabb kérdés mit tud az asztali DVD-d. Ha tudja a DIVX-es AVI lejátszását akkor ez a legegyszerübb módszer (és a részek is DIVX-es AVI-ban vannak) akkor simán adat DVD-ként kiirod. Annyi részt irsz egy DVD-re amennyi ráfér. Kész vagy.


2. DVD-videóként. Ehhez konvertálni kell a részeket ehhez talán az egyik legjobb program a convertxtodvd (fizetős) : [link] Ezt minden DVD lejátszó le fogja tudni játszani. Viszont az eredeti részek méretétől függően nem lehet a DVD-re irni (észrevehető minőségromlás nélkül) csak 3-6 részt.

Kiirása DVD-videóként az átkonvertált VIDEO_TS mappában lévő VOB fájlokat kell behúzni a DVD VIDEO_TS mappájába, és kiirni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszd de egy probléma merült fel. A sorozatomat (Esmeralda) le tudtam szedni mp4 formátumban a download helper c. Programmal. Átkonvertáltam a freevid nevű programmal avira.nem akartam Dvdt pazarolni ezért gondoltam, hogy létrehozok egy adat Dvdt avi fájlokkal beleértve egyet az Esmeraldával. Mindegyik avi fájlt lejátszotta, kivéve az Esmeraldát. Mi lehet ennek az oka?
2014. nov. 21. 06:49
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Szedd le a mediainfo nevezetű progit ( [link] ) és nézd meg vele azokat a fájlokat amik mennek illetve azt is amik nem.


Az eltérés a gond, nagy valószinűség szerint nem DIVX (vagy XVID-es) AVI-ba lett konvertálva és ezért nem megy (a film kódolását nem ismeri fel az asztali DVD lejátszó - mivel nem divx vagy xvid).


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Valószínűleg sima AVI-ba konvertáltam!
2014. nov. 21. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!