Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom lementeni számító...

Szabó Zoltán 47 kérdése:

Hogyan tudom lementeni számítógépre (nem SD kártyára), a telefonszámokat SAMSUNG S4 android op. Rendszeres telefonról?

Figyelt kérdés
1,5 éve cseréltem le a régi nokia "buta" telefonomat Samsung "okos" telefonra. A T-online-nél mikor megvettem néhány perc alatt átmentették a telefonkönyv anyagát az új telefonomra, de nem láttam hogyan mert bevitték az ügyféltérből. Az öreg nokián mindíg tudtam a telefonszámokról egy biztonsági mentést csinálni a számítógépemre, simán kábelen keresztül. Viszont a Samsungot ha összekötöm, akkor látok ugyan egy bonyolult könyvtár struktúrát, amelyből úgy tudok képeket, és egyéb fájlokat másolni, mint a windowsban, de a telefonkönyv adatait sehol sem találom. Pedig kb. 4000 telefonszámom van elmentve, lebénítaná a munkámat, ha egy készülékhiba, vagy készülék elveszés miatt ezek elvesznének. Szeretnék biztonsági mentést csinálni számítógépre, de nem tudom hogyan kell. Ehhez kérek segítséget. A telefonszervizben is kérdeztem, de nem értették meg a kérdést, mert azt magyarázták, hogy sd kártyára hogyan kell menteni. A telefonomban nincs sd kártya, ezért számítógépre szeretném készíteni a biztonsági mentést. A segítséget előre is köszönöm.

2014. nov. 21. 07:59
 1/3 Tengor ***** válasza:
Próbáld ki a KIES-t!
2014. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Gondolom van Google fiók beállítva rajta. Ha van, és be is van kapcsolva a folyamatos szinkronizálás, és a számokat a google accountra mentetted, akkor Google-n bármikor elérheted:

[link]

Sőt. Ha el is romlik a telefon, veszel egy új androidos telefont, beállítod ugyanazt a google accountot, akkor automatikusan visszaszinkronizálja a telefonszámokat.


Emellett van egy csomó "contact" backup (&restore) alkalmazás Playen, amik csv/xls formátumba ki tudják menteni a kapcsolatokat (belső memóriába, onnan pedig lehúzhatod a gépre).

2014. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4000 szám? Én mint egyszerű, halandó ember el nem tudom képzelni, hogy valakinek nap mint nap ennyi számra legyen szüksége.

A MyPhoneExplorer-t próbáld meg. Gépre telepíted, a telefonra meg a hozzá való klienst, aztán kábelen vagy kábel nélkül lehet szinkronizálni a dolgokat.

A látható könyvtárak a telefon SD kártyának hívott belső tárolóján vannak, amiben alapból nincs elátárolva egy fájlba a telefonkönyv, de még az üzenetek sem. Létezhet lehetőség exportálásra a telefonkönyvön belül, az pedig egy vcf formátumú fájlba kimenti a belső tárolóra, amihez hozzáférsz a gépről. A mikéntjét viszont nem tudom, nem ismerem hogyan működik ez Samsungéknál.

2014. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!