Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom visszaállítani...

Hogyan tudom visszaállítani az adatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy vinyó amin fontos dolgok voltak és egy nemhozzáértő újratelepítette a rendszert. Lett 3 partició adatok nélkül. Odaadták nekem hogy próbáljam meg visszavarázsolni. Most ott tartok hogy van egy winyó ami 3 felé van particionálva, lefutattam az Active Partition Recovery(aktivált), Super Scan parancsot a D: E: meghajtókon...

Örültem mert megtalálta a régi fájlokat...

De nem tudom visszaállítani sehogyse. Külső winyóra próbálom visszaállítani.

Esetleg akinek van nagyobb tapasztalata benne légyszíves segítsen... :)

Előre is köszönöm



2014. nov. 22. 13:37
 1/8 Tengor ***** válasza:

Hajjaj, most egy másik "hozzánemértő" próbál adatot menteni? :S Mi lesz ebből?

Ugye azzal kezdted, hogy bit-bit másolatot csináltál az egész lemezről és most a másolattal dolgozol?!

2014. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ha ugyan arra a winyora rakod amin volt ?
2014. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 T/Z ***** válasza:

Pedig az egy nagyon jó program erre a célra.

Én is ezt használom.


Mi nem sikerül?

Ha lescannelte a merevlemezt, akkor egyrészt a "found files" kiterjesztés kategóriák szerint kilistázza mi van a merevlemezen, másrészt az eredeti fájl-struktúra is látszik, és ami nem lett felülírva, azt vissza lehet állítani.


A visszaállítás pedig egy másik merevlemezre történik.

Én mondjuk nem külső merevlemezre szoktam, de szerintem ez jelen esetben lényegtelen.


Mi a baj, mi történik, mikor elindítod a visszaállítást?

Sok fájlnál, ill. usb2-es csatlakozóval sokáig tarthat.

2014. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 T/Z ***** válasza:

Tengor, ilyen esetben nem kell bit_bit másolatot csinálnia, ez nem a Kürt, h hibás merevlemezről készítsen mentést. :)


Arys, (na most én is azt mondhatnám, amit te mondtál).

Ugyanarra a merevlemezre nem lehet az adatokat visszaállítani, mivel azt nem tudhatjuk h az éppen visszaállítandó fájl az fizikailag hol van a lemezen. Lehet, h éppen felülírná pont azt a fájt, amit vissza akarnánk olvasni. Ezért működik úgy a program, h másik merevlemezre állít vissza.


Közben eszembe jutott még, h állítottam már vissza usb-be dugott pendrivera (ha csak kevés képről volt szó), szóval nem az lehet a gond, h külső egységet használ a kérdező.

2014. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tengor ***** válasza:
#4, valóban nem szükséges, mert "szerencsére" nem az én elveszett adataimat próbálja visszaállítani.
2014. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 T/Z ***** válasza:

Kedves kérdező!


Még az jutott eszembe, h az Active Partition Recovery az nem fáj visszaállító, hanem komplett partíciókat lehet vele visszaállítani.


Az Active File Recovery Enterprise (gondolom ezt hazsnálja) programcsomag része egy Active File Recovery program is, azt tessék használni.

2014. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én valamelyik adat visszaállító programmal próbálkoznék (pl. Handy recovery vagy Runtime GetDataBack), de sok reményt nem fűznék hozzá, mert azok az adatok végleg elvesztek, amelyek ott voltak, ahova az új rendszer és bármilyen más program telepítésre került. Továbbá azok az adatok sem állíthatók vissza, melyek a particionálással szét lettek vágva.
2014. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
régi unformat sokkal jobb volt igaz fél napig tartott
2014. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!