Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy Word-dokumentumban hogyan...

Egy Word-dokumentumban hogyan tüntessem el a háttérszínt?

Figyelt kérdés
Word 2000-em van és a dokumentumot egy web-es felületről másoltam, az egész egy csúf barna háttérre van írva.

2014. nov. 22. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a szöveget másold ki.
2014. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hogyan, hiszen a háttérszín vele együtt "jön"...
2014. nov. 22. 21:55
 3/6 Lajos54 ***** válasza:
Ha elég csak a szöveg, formázások nélkül, másold be a jegyzettömbbe (programok-kellékek), ott eltűnik minden a szövegen kívül. Innét kimásolod, majd a Wordbe beilleszted, és kész.
2014. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos, kellenek a formázások is.

Most kimásoltam egy Word-be, ott megjelent a háttérszín is. Azt kellene eltüntetni.

2014. nov. 22. 22:20
 5/6 tabaki ***** válasza:

Az oldal vagy a karakter háttérszínének nincsre állítása nem oldja meg a problémát?

Ha valahogy letölthetővé tennéd a szöveget, szerintem percek alatt megcsinálná valaki.

2014. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

Az a baj, hogy amit a webes felületről kimásoltál, az tartalmazza a HTML beállításokat is. A Word ezeket egy-az egyben átveszi, meg is jeleníti, de módosítani nem tudod (Wordben), csak ha törlöd az összes formázást.

Az ilyen régi Wordben főleg nincs ilyen lehetőség.

Van ugyan egy kerülő út, de az nem túl egyszerű.

Kiváncsiságból kipróbáltam, működik, de egyszerűbb szerintem, ha a dokumentumba a formázatlan szöveget szúrod be, majd igényed szerint (vagy az eredeti formázás szerint) újraformázod.

De azért leírom, nekem hogyan sikerült:

Kell egy web szerkesztésre alkalmas program, én a Kompozer-rel próbáltam.

Egy üres oldalra beszúrtam egy honlapról kimásolt szöveget, olyat, aminek szürke háttere volt. Ezután átváltottam HTML forrás nézetbe, ott megkerestem a Font Style(karakter) beállításokat. A background-color értéket (mindhármat) átírtam 255-re (ez a fehér), ezután normál nézetben már nem látszik a betűk háttere, de az egyéb formázások megmaradnak. Innét kimásolva, majd beszúrva a Wordbe, nem látszott már a szürke háttér.

De az is megoldás, sőt, talán még jobb is, ha egyszerűen törlöm a background-color értéket, akkor egyáltalán semmilyen szín nem lesz megadva.

2014. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!