Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom belépni a biosba?

Msebi06 kérdése:

Miért nem tudom belépni a biosba?

Figyelt kérdés

Vettem egy új pc-t, ma jött meg. Bekapcsoltam, ubuntu van rajta. Windowst akarok rá tenni, de nem bootol a dvd meghajtóról. Még nem is lenne baj, de biosba se tudok belépni. Ilyen még nem volt, ahogy bekapcsolom fekete,szürke, fehér, és egy több színű sávos (piros,zöld,fehér, kék) kép váltogatja egymást, aztán bejön az ubuntu. Ha nyomkodom ezeket: f2.f8.f12.del semmi se történik, csak később tölt be. Mitől van ez? Még nem is láttam ilyen gépet, ahol nem mutatja a rendszerindítási képernyőt.

Asrock FM2A55M alaplapom van.



2014. nov. 25. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem jó az ubuntu?
2014. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy rokon vett egy használt IBM Thinkpadot, volt rajta egy nagyon rosszul telepített Ubuntu. Nem tudott belépni se a BIOS-ba, se rendszergazdaként. Szervízben megállapították, hogy rossz az alaplap, eladta alkatrésznek.
2014. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vadiúj, boltból rendelted? Összerakattad? Akkor garancia is jár hozzá, vidd vissza. 72 órás csere létezik.
2014. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem bootol DVD meghajtóról: gyári hibás.
2014. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem ismerem az Ubuntut, suliba használtuk nem is jött be annyira. Mondjuk windowsnál sokkal stabilabb, de mi annál mi nem :D


Sikerült végül megcsinálni. Ez a kép váltogatás a monitor volt. Míg kapcsol be a gép ezt csinálja. Nem tudtam, ezt is csak most vettem. Öcsémét rákötöttem egyből láttam hol lépjek be a biosba. Nem tudom én monitorom miért nem adja rendesen ilyenkor a képet.

2014. nov. 26. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Be kell állítanod a monitort a Vezérlőpultban. Úgy látszik, nem látják egymást tökéletesen.
2014. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!