Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez egy jó konfig játékhoz?

Ez egy jó konfig játékhoz?

Figyelt kérdés

[link]


szerintetek megfelelő konfig játékhoz? vagy inkább vegyek egy i5-ös gépet? AMD-ben kételkedek..



2014. nov. 25. 22:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

1. link: amibe elsőnek belekötnék, az az alaplap (többinél is, de majd külön leírom)

-processzor kiváló

-ram, hát az lehetne 1600mhz-es, de anevét is leírhatták volna hogy kingston, cosair, vagy kismacska...

-alaplap, én ebbe az alaplapba még egy i3-as processzort se raknék bele, ez a típus lenne jó hozzá: Gigabyte GA-H97-HD3

-hdd, SATA 3-as kellene bele, mivel az általam ajánlott alaplap csak azt támogatja...

-videókártya, venned kell bele dedikált videókártyát, mivel az integrált csak filmnézésre jó, de hogy miet, azt majd a kereted dönti el.

-tápegység, ez is egy gagyi valami, videókártyától függően kell választanod.


2. link: erre nem is nagyon térnék ki, mert 1155-ös foglalatra nem szabad építkezni, később váltanál i7-re, nem bírnál, ha nem baj erről nem is írnék véleményt...


3. link: itt is az a baj, hogy 1155-ös foglalat, merevlemez kevés 300 gb-jával, alaplap meg Z-s ami húzható proci alá kell, de nem bíznám rá az életemet.


1. link ami jó lenne, az általap írt váltortatásokkal jó kis gép lene belőle, ki kell számolni hogy a változtatásokkal mennyibe kerülne, és utána keretedtől függően videókártyát és tápegységet vásárolni bele.

2014. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

hát nem tudom.. viszont egy olyan helyről nem vásárolok, ahol 5ezer forintot kérnek gépösszeszerelésért, ami kb röhejesen könnyű.

130ből meg kijön egy jó számítógép, gyengébb processzorral

2014. nov. 27. 21:43
 13/23 Osynho ***** válasza:
Inkább kifizetek 5 ezret az összerakásért, de olcsóbban megkapom az alkatrészeket, és az lesz a gépben, amit én választok. Egyébként nem kötelező gépösszerakást kérni, magad is összeszerelheted.
2014. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, úgyse bírod rábeszélni hogy ez kockázatos, minden ember akkor tanulja meg, ha megtörténik a "baj".
2014. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

azért annyira nem kapod meg olcsóbban. összeraktam egy gépet ami 120ezer de áfával meg 170kb

egyébként az a gép amin most írok, pentium 4-es, 4éve vettem használtan. azóta baja nincs.

2014. nov. 28. 11:40
 16/23 anonim ***** válasza:

3 link közül amelyiket megérné megvenni, az az első link pár változtatással, csak szólok hogy videókártya nincs benne. :D

Ha mindenáron játékra szeretnéd a gépet, venned kell bele 50 ezer fornt értékben + hozzá való tápot, tehát örülj neki ha egy i5-ös megáll 190 ezerbe, de felőlem játsz az integrált videókártyával, half life is szaggat rajta csak szólok... :D


ui: 130 ezerért az a gép érné meg, amit az 1. oldalon írtam össze a harmadik hozzászólásomba...

2014. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Meg figyelj, itt nem azon van a hangsúly (nagyobb részben), hogy meddig bírja, hanem hogy aránytalanok azok a gépek, ha vennél is bele 70 ezer forintos videókártyát, csak csodálkozol hogy pl a Battlefield 4-et mért nem viszi ultrán... azért mert, alaplap az fapados, meg sorolhatnám...
2014. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

az az intergrált mégis erősebb mint az ati radeon 9600om :D

de az a baj azzal a konfiggal amit írtál, hogy nem bízok benne. nem hiszem hogy elfuttatja a most kijött játékokat vagy a következő évi játékokat

ha tévedek, győzz meg hogy neked van igazad

2014. nov. 28. 19:29
 19/23 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy később fejlesztheted i5-re, de 130-ból nem lehet olyan gépet építeni, ami kitart 2-3 évig, 190 ezerből már lehetne, de nincs annyid, úgy hogy meg kell barátkoz azzal a konfigommal, mai játékokat viszi, nem fullon beállítások mellett, hogy a jövőbeli játékokat vinné e, az előre senki sem tudja. Meg amugy is, most kezdenek kijönni majd olyan játékok, amikhez már kell az i5, még 1x mondom, 130 ezerből nem lehet szuper gépet építeni!
2014. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Osynho ***** válasza:
120 nettónak a bruttója 152,4e. Nem tudom hogy jött ki a 170. ÉS azt sem értem miért csodálkozol, hogy a bruttó több, mint a nettó. :D 150 körül már egy használható gépet tudsz összerakni, i5 nélkül. Egy 270X kelleni fog a rendes játékélményhez.
2014. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!