Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Összeomlik a Windows 7 ez...

Összeomlik a Windows 7 ez miért van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval eddig win 8-volt a gépen majd ismerősömtől kaptam egy win 7 startert (mint utólag kiderült) 1-ső nap még jó volt 2-ik nap már érdekes dolgokat csinált most meg már ott tartunk hogy 3 óra alatt 7-szer indítja újra magát (nem nézhetek youtube videót, játékoknál összeomlik stb.) az összeomlás olyan hogy szétcsúszik a kép, vagy mint ha üvegből lenne és szétrepedezne... 64 bites op rendszer volt eddig fent ez most 32 :/ nem hiszem hogy a gépem miatt fagyna/lassulna mert egy 2 magos 3.2Ghz-es processzor van benne 4gb ram (amiből már csak 2-őt érzékel) amd radeon hd 6670 videókártya eddig semmi baja nem volt mentek szépen a vidik hd-ba a játékok maxon. És cefet lassú pedig az összes melékelt cd-ről feltelepítettem a driver-eket ilyesmi. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. nov. 28. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

32 bites Starter erre a gépre? :O

Azt nem mondom, hogy minek cserélted le, mert én is lecseréltem a 8.1-et 7-re.

Erre mindenképpen egy 64 bites Home Premium-ot, vagy Professionalt javaslok.

2014. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen akkor volt, amikor megadta magát a radeon passzív kártya. Sajnos amióta az AMD átvette az ATI-t azóta egyre szarabbak a videókártyáik. Nem hiába sajnos az AMD nem ért sem a processzorokhoz sem a videókártyákhoz, nem is tudom miből van pénze biztos valami pénzmosoda.

Meg lehet próbálni visszarakni a win 8-at ha az alatt is ezt csinálja akkor esélyes a videókártya gond, de lehet alaplap is.


Nem hiszem, hogy az op rendszerrel lenne ekkora baj, ez inkább hardver lesz.

2014. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam semmit róla se hogy starter se hogy 32-bites :D A telepítés előtt nem volt semmi baj olyan délután 4 kor telepítettük újra és 14:30-kor még nba 2k15-öztem :) vagy ennyire elrontotta az újratelepítés :/
2014. nov. 28. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a 4GB RAM zavarhat be, nem tudom egy db-os? [link]

x64 Home - t tegyél rá szerintem is.

2014. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam rárakni a 64-bites WIN 7 ultimatet de azt írja ki hogy nem lehet rárakni mert nem 32 bites. Máshol meg azt olvastam hogy nem lehet 32-bitesre 64-bitest tenni, csak akkor ha teljesen szűz gépre rakjuk rá. (analfabéta vagyok ilyen téren ezért ha valaki máshogy tudja nyugodtan írja le)
2014. nov. 28. 16:41
 6/9 T/Z ***** válasza:

Namégegyszer.

Rá akartad tenni a 64bites Ultimate-et. ÉS kiírta, h ez nem tehető fel.

Ezt hogy csináltad?

Újraindítottad a gépet, és elkezdted telepíteni, vagy ment a gép, és a futó böngészőből indítottad el a telepítést?


Utóbbi esetben azért nem engedte futni, mert a starter csak 32bites. Ezen nem lehet futtatni 64bites telepítőt.


Ha viszont előbbi esetben írta ki, akkor meg natív x86-os processzor van a gépben, nincs x64-es kiterjesztése, ezért nem lehet rátenni a 32bites oprendszert.

de ez furcsa lenne, mert egyrészt szinte minden processzor rendelkezik x64-el, (csak egy-két netbookos APU nem), másrészt 4 giga ramot nem pakolnak x86-os processzr mellé.


A Win7 Starter egyébként egy nagyon lebutított Win7.

Csak 2GB ramot kezel, csak pár programot lehet elindítani egyszerre, nincs aero, meg ilyenek.

Nem is értem, hogyan jutottál hozzá, Startert senki se használ, még netbookokra se nagyon teszik fel.


Az afriaki országokba irányuló segélyszállítmányokkal érkező ún. "százdolláros" laptopokon van ilyen oprendszer; idehaza inkább csak régebben a korai netbookokon volt.

2014. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 T/Z ***** válasza:

De jó, h nem lehet szerkeszteni hsz-t.


Egy helyen elírtam egy 64-et 32-nek. :/

2014. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha dvd-ről boot-ols, fel kell mennie. Írtad "egy 2 magos 3.2Ghz-es processzor van benne 4gb ram "...szóval ez nem akadály. Inkább arra saccolok, hogy nem boot-oltál be rendesen újraindítás után a telepítő lemezről...

F12 nyomogatásával elő lehet hozni a boot sorrendet, ott a cd-t választod...

2014. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már sikerült ráraktam egy Windows 7 ultimatet azóta úgy pörög mint régen :)
2014. nov. 29. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!