Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógép csak "piszkálás"...

A számítógép csak "piszkálás" után bootol, de általában nem is sípol, lefagy. Mi lehet még a gond?

Figyelt kérdés

Üdv!

A helyzet a következő. Este gép szétszerel, új dvd meghajtó berak. Összeszerel, indít, nem indul.

Szétszedtem, megint összeraktam, semmi.

A semmit értsd : a ventilátorok mennek, néha a winchester is surrog egyet, de nem csipog.

Szétszedtem, összeraktam, elindult aztán újra indul aztán megint. Aztán elindult, betöltōtt, mire visszaérek, villanásra látom, kék háttéren csomó fehér betűs szöveg, majd ujraindul. Aztán már újra sem indult.

Ma reggel szétkaptam, minden csatit ellenőriztem, kiportalanitottam,, alaplapi elemet kivettem, aztán elindult Windows javítást ajánlott, el is indult, de egyharmadnál lefagyott. Aztán már megint semmi se sípolás se semmi csak a fanok.

Egyedül bios resetet nem próbáltam még.



2014. dec. 7. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyire régi? A kondik az alaplapon hogy érzik magukat?
2014. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kondenzátorokat nem néztem még, eddig minden gond nélkül ment, a gép amúgy kb 5 éves, amd, az alaplap egy asus m2n68 am se2, a táp egy m-tech 420w. A kondenzátorokat hol tudom lecsekkolni?
2014. dec. 7. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján azt mondom, hogy nem esélyes, hogy az a baj. A táp lehet inkább, ez egy nagyon gagyi, szinte életveszélyes táp. Érdemes lenne azonnal cserélni.
2014. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

5éve müködik a táp? Kibirt 2 vilám csapást?

Akor az nem lehet baj evidance

2014. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is erre tippelek, mert némi buhera után eljut odáig hogy elkezd betölteni a Windows, egyszer még fel is állt a rendszer teljesen, elinditottam a böngészőt, mire visszaérek valami kék halál cucc hibaüzenettel, és ujraindult, de be már nem töltött., csak halkan forgott minden ventilátor. Ja és majd elfelejtem, az írót lehuztam, akkor tudott felállni a rendszer. Az vadiuj egyébként, azért kellett cserélni mert az előző betojt, nem olvasott, csak indításkor kattogott, ezért gyanakszom en is tápra.

Na mindegy, köszönöm, akkor sztem hétfőn táp csere.

2014. dec. 7. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Kékhalál: ezzel kiderülhet, mi a baj. Kapcsold ki az automatikus újrainditást és olvasd le a STOP kódot. Keress rá a neten, mi okozza.
2014. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv, újra!

A szitu megoldódott ,magam is meglepődtem hogy min csúsztam el. Beugrott, hogy egyszer jóbarátomtól kaptam egy giga ramot. A gépben egy Hyperx 1066-os volt, ez pedig egy sima Kingtson 667-es, és havernak beugrott hogy nem-e sok a lehúzott valós órajelü ramoknak (433 mhz) ,vagy nem-e elszállt a kisebbik ram.

És de...

Szóval kösz a segítséget , egyelőre ismét megmenekültem egy adóbefizetéstől, a ram kivételével megszünt a probléma.

2014. dec. 8. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!