Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Be épített aksit hogyan lehet...

Be épített aksit hogyan lehet kímélni? (laptop)

Figyelt kérdés

Vettem egy Asus laptopot, az aksija beépített hogyan tudom kímélni?

Tudtok jó beállításokat?

Vagy h mit használjak mit ne?!

Nektek meddig bírta, bírja az ilyen aksitok? (csak netre filmre használom, nem játszásra)



2014. dec. 9. 12:28
 1/5 Tengor ***** válasza:

Amikor tudod használt hálózatról. Ezzel kíméled leginkább.

7 éves akkum van, új korában XP-vel másfél óráig bírta. 4 éves korában váltottam Win 7-re, akkor is hozta a másfél órát. 2 éve Linux-szal használtam, így kicsivel tovább bírta mint másfél óra. (átlagos használat közben, külső órával mérve és nem a szoftveres jóslat alapján)

2014. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Tengorhoz.

Annyival egészíteném ki, hogy a hőmérsékletre még figyelj oda. Ne tartsd radiátoron, meg ilyenek. A hűvöset szeretik az ilyen akkuk.

2014. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Még annyi h nekem win 8.1 van rajta.

Meg fényerőt teljesen levettem hátha ez is segít h ne merüljön olyan gyorsan.

Azt vettem még észre h aksi merül magától ez mitől van? Pedig mindig úgy kapcsolom ki h start és ki jelentkezés.

Eddig 2x használtam azt a módszert h lecsumom és akkor hibernál

2014. dec. 10. 09:10
 4/5 Tengor ***** válasza:

Az akkunak van önkisülése, persze ez normális esetben hónapok alatt meríti le az akkut, szóval napi fél-1% körül van, ha nem kevesebb.

A hibernálás közben nem szabadna áramot felvennie a gépnek.

2014. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak kijelentkezést nyomsz, akkor azzal nem kapcsolod ki.


A lecsukás utáni hibernálás biztos úgy van? (Ha beállítottad vagy valaki beállította neked, akkor lehet.)

Alapból csak alvó állapotba kerül. Az pedig fogyaszt egy keveset.

2014. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!