Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videokártyánál a pixel arány...

Videokártyánál a pixel arány vagy a texel arány változik ahogyan nő a videokártya memóriája?

Figyelt kérdés
[link] ezt a gépet néztem ki, azonban a videokártyát (GTX 750 2GB) egy oldalon sem találtam így össze se tudtam hasonlítani. Az 1GB-os változatát összehasonlítottam a mostanival azonban a texel aránya kicsit nagyobb a mostaninak. [link] melyik a fontosabb játékokhoz? a texel vagy a pixel?

2014. dec. 9. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Lényegtelen adatot emeletél ki, nem számít
2014. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hardware compare oldal úgy felejtős ahogy van! Nézz rendes videokártya teszteket!
2014. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy a pixel kitöltési sebesség a GPU-ban található ROP egységek számától és a GPU órajelétől függ. A gyakorlati teljesítmény nem igazán jósolható meg belőle. A texel kitöltési sebesség a TMU alegységek számától és a GPU órajeltől függnek. Ez már picit jobban utal a teljesítményre (általában minél több shader blokk van egy GPU-ban, úgy skálázódik a TMU egységek száma is), de pontosan ebből sem lehet komoly következtetéseket levonni. Ha ismerjük a számoló alegységek (shaderek) számát és az órajelet, akkor számolhatunk elméleti lebegőpontos teljesítményt, de még ez is kevés az üdvösséghez. A memória sávszélesség is fontos dolog (minél gyorsabb egy GPU annál nagyobb sávszélre van szüksége), de sem mindent eldöntő adat. Ezeket csak azonos felépítésű GPU-k esetén lehet összevetni. Különböző architektúrákat csak részletes tesztekből lehet megismerni. Végül: a videokártyán található memória (VRAM) mennyisége a legkevésbé sem utal a teljesítményre (például egy GT440 4GB videokártyát földbe döngöl egy GTX650Ti 1GB-os kártya, hiába van az elsőnek 4x annyi memóriája...az csak parasztvakítás).


Ezen a képen a 9800GT nagyjából a GT640-nel tudná felvenni a versenyt (a GTX750 1GB meg ugyanolyan erős, mint a 2GB-os verzió):

[link]


Mondjuk a hirdetésben szereplő gépet semmiképpen nem venném meg. Aránytalan és játékra erősebb gép építhető ugyanebből az összegből!


:)

2014. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!