Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mik ezek a halvány rendszeriko...

Mik ezek a halvány rendszerikonok, amik bizonyos mentésekkor jelennek meg?

Figyelt kérdés
Ha például szerkesztek egy szöveget wordben, elmentem az asztalra, akkor utána az megjelenik utána még egyszer ilyen átlátszó, halvány ikonnal, ugyanazzal a névvel + egy hullámos vonallal, meg amikor egy képet méreteztem át Picture Managerben, és mentettem, akkor megjelent egy átlátszó ikon, ami fogaskerekeket ábrázolt egy fehér papíron, és Thumbs.db volt a neve. Ez valami rendszerfájl, meg se lehetett nyitni. Ilyenek már hónapok óta jelennek meg nekem mentésekkor, és nem tudok velük mit csinálni, csak kitörölni. Mik ezek, miért vannak, mit lehet velük csinálni?

2014. dec. 12. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A hullámvonalas az az automatikus mentéskor létrehozott biztonsági másolat. Ha a word (vagy a géped) összeomlana szerkesztés közben, akkor utána abból tudná helyreállítani a munkádat, illetve jelentős részét.


A thumbs.db fájl a Windows XP borzadálya, és a magasságos Windows 8 is életre keltette. Thumb = miniatűr, db = databas = adatbázis. Képeket tartalmazó mappákban jelenik meg, a miniatűröket tárolja, hogy a rendszernek ne kelljen a mappa minden megnyitásakor a fájlokból pici képeket csinálni, hiszen az sok fájl esetén sokáig tart.


A Vista és a 7 esetén központi adatbázis van, ami jobb, mert nem szemeteli tele a mappáidat. Gyakorlatilag érthetetlen, hogy a 8 miért hozta vissza a szemetelős módszert.


Ellenszer:


A hullámvonalas fájlok esetén az adott program (pl. Word) beállításaiban kikapcsolhatod a biztonsági/automatikus mentést. Így nem fog ilyen fájlokat csinálni. Persze összeomlás esetén könnyebben elvesznek az adataid.


A thumbs.db fájlok ellen (XP alatt, 8-ban nem néztem) azt tudod tenni, hogy Vezérlőpult -> Mappa beállításai -> Nézet -> Kipipálod, hogy "ne gyorsítótárazza a miniatűröket".

2014. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. dec. 12. 18:05
 3/3 Lajos54 ***** válasza:
Még csak annyit az előző leíráshoz, hogy az ilyen fájlok általában (a biztonsági mentések) törlődnek az azt létrehozó program (például a Word) bezárásakor. Csak abban az esetben "felejtődnek ott", ha valami gond volt a program bezárásával, például hiba történt, vagy valamiért szabálytalanul záródott be a program.
2014. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!