Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tiltani a routerb...

Hogyan lehet tiltani a routerben a Minecraft-ot, illetve a hasonló online játékokat?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy ilyet még nem nagyon csináltam, másrészt még nem tudom milyen portot meg mit hogyan használ (nem ismerem a játékot és most fogok majd vele ismerkedni mikor megyek megcsinálni), ráadásul az elmondások szerint ez valami másképp tört verzió, ugyanis lehet vele szervereken játszani stb.

A lényeg, hogy van aki függ tőle és ha van internet, akkor képes éjjel-nappal azzal játszani hasonló gyerekekkel és az lenne a lényeg, hogy legyen internet, de ne lehessen rajta a minecraft-al játszani, kapcsolódni stb.

A router amiben kell majd egy TL-WR740N(D)



2014. dec. 13. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

nos a routeren portot/webcímet/gépet tudsz blokkolni, magyarul ha a minecraft vmilyen speciális portot használ akkor azt beírni (kétlem) vagy esetleg beírni a pontos ip címet, amire csatlakozik (a szerver ip címe). Ezt igaz csak úgy tudod megnézni, ha a gépen a tűzfal beállításoknál megnézed, hogy hova csatlakozik.

itt van, hogy hogyan tudod beállítani a routereden:

[link]

68. oldaltól.

2014. dec. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért akarod tiltani a saját routereden a Minecraft portját, mert vannak akik éjjel-nappal azzal játszanak? O.o Vagy én nem értem a problémádat?
2014. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvasás értés :D

Nem, nem nekem kell tiltani hála a jó égnek, hanem ismerősnél kell aki felhívott, mert éjjel nappal azon csüngnek a gyerekek, már ameddig elérhető.

Csak ilyet még nem csináltam és nem ismerem magát a játékot, ezért is gondoltam hogy előbb megkérdem, mielőtt elkezdek vele ott tökölni, na meg gondolom már másoknál is felvetődött ez a kérdés, így gondoltam miért ne.


#1: Oké, lehet, hogy akkor felteszek egy hálózatfigyelő progit, ami figyeli a hálózati forgalmat és az alapján, ha sikerül, csak gondoltam valaki jobban ismeri úgy, hogy pontosan mondjon egy IP-t vagy ilyesmi.

2014. dec. 13. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem "olvasás értés" (wtf?), a kérdésedben szó sincs ilyenről. Az már csak mellékes, hogy ez egy rossz nevelési irány, de ti tudjátok.


Mivel 5465798764 Minecraft szerver van a világhálón, senki sem tud neked egy konkrét IP-t mondani.

2014. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Látom nem érted azt a dolgot. Mint mondtam, nem nálam kell és nem is érdekel a többi része, én nem szólok bele mások nevelési szokásaiba, bár néha már nem nagyon tudom szó nélkül hagyni, de nem az én dolgom.

Egyébként meg elméletileg ez egy olyan "kliens" már ha hívhatom így, amivel egy magyar szerverre lehet csatlakozni és annak van több része. Többet nem tudok róla mondani, mert nem ismerem, azért kérdeztem inkább meg, hogy itt hátha ismeri valaki, vagy már valaki csinált ilyet és mondom majd kioktat, de akkor a neheze megint megmaradt.

2014. dec. 13. 18:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy a gyerekneveléses dologra visszatérve egy kicsit:

Sajnos nem csak egy helyen van ez így, főleg mikor mondják, hogy "a ... gyerekem egy csomó másik gyerekkel játszik estig", de mondanom se kell, hogy ez a szülők hibája.

2014. dec. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!