Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a külső...

Maxx92 kérdése:

Mi lehet a baja a külső hdd-nek? (több infó lent)

Figyelt kérdés

Van egy Samsung G3 station 2tb hdd-m, ami eddig jól müködött. Szüleim ( és tesóim közös) gépéről leszedtem kb 40gb adatot, a gép újra telepítése miatt.

A probléma, hogy nem tudom leszedni vagy csak nagy szenvedések árán a szüleim cuccait, pedig már kéne nekik, ha meg a gépükre csatlakoztatom, minden mappát üresnek mutat.

Elkezdi másolni, és semmire nem jut, még 2 óra hossza után sem.

Fontos dolgaim vannak a hdd-n, nem nagyon szeretném formázni...



2014. dec. 22. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:

ha van egy pendriveod szedj le rá egy linux live-ot (pl ubuntu.hu-n találsz) indíts el a gépeden - arról botolj be - és nézd meg azzal a vinyót, hogy mit lát. Néha van, hogy meghülyülnek, de ha a linux még látja, akkor győzelem. Mindenképp le kellene formáznod majd, miután az adatokat kimentetted róla.


esetleg próbáld meg azt előbb, hogy ha van elég tárhely a gépeden, hogy parancsszorba (windows + r, majd cmd) beírod, hogy xcopy E:\ /e /f C:\users\felhasználó\hdd (vagy ami a hdd betűjele) és megvárod amíg lefut. ez mindent átmásol amit talál a vinyón. hátha

2014. dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tedd fel a Hdsentinelt, a próbaverzió is tökéletes és nézd meg, mit mond a külső lemezedre.
2014. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kb 3 órás ön-teszt után ezt dobta ki: [link]


A háttérben meg látható mit ír.

Közben beugrott, hogy véletlenül leejtettem, mert megijesztettek...kb 30cm-t zuhant, tompa koppanással ért földet.Fizikai hiba is lehetséges?

2014. dec. 23. 13:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz pl. a Hddregenerator-ral vagy akár a Hdsentinel regisztrált változatával inicializálni a felületet, de kényelmesebb lesz a végkifejlet, ha már most nekiállsz ásni neki egy gödröt az udvarban. Találkoztam hasonló állapotú lemezekkel a cégnél, jellemzően kuka lett a vége.

A földhöz csapás szinte szükségszerűen ide vezet, a hdd egy precíziós mechanikai eszköz is.

2014. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!