Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tablet, laptop? Mi a legjobb,...

Tablet, laptop? Mi a legjobb, leghasznosabb egy 9,5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Igen, tudom a bicikli, a jó levegő, a mesék és társasjátékok. Eddig ez volt tökéletes megelégedettségre. Viszont egyre többször van, hogy nagyobbik gyermekem, aki most 9,5 éves internetet kell, hogy használjon. A sulis dolgokhoz egyelőre. Angol dalok, feladatok, matek verseny, környezetismereti oldalak. Én nem vagyok éppen híve annak, hogy egy gyerek folyamatosan TV, internet előtt üljön. De sajnos be kell látnom, hogy manapság az a gyerek, aki ettől nagyon el van zárva, egy csomó dologban le van maradva a kortársaitól. Szeretnék valami szerkezetet a gyerekeknek (a kisebb még csak elsős), de fogalmam sincs, hogy milyet. Asztali PC-hez nem nagyon van hely. Laptop? Tablet? Nekem egy Asus laptopom van, ami nekem tökéletesen megfelel. De ha már a gyerekeknek veszek valamit, az olyan lehet, amit ki is tudnak használni. Alap, hogy lehessen netezni rajta, filmeket, meséket nézni. A későbbiekben jó lenne, ha normális játékokat is el tudnánk rajta indítani. Mit javasoltok? Aztán, ha megvan a kiválasztott kütyü, hogyan lehet a legjobban "gyerekbaráttá tenni"?

2014. dec. 28. 13:31
1 2
 1/17 T/Z ***** válasza:

Ez elsősorban pénz függő.


Ha kevés van, akkor tablet.


Ha több, akkor notebook.


Ha még több, akkor játékra is alkalmas notebook.

2014. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Induljunk ki abból, hogy hosszabb távra tervezek, a max összeg 120 e Ft.
2014. dec. 28. 13:37
 3/17 anonim ***** válasza:
Pedig azstali pc kéne, egyrészt lcsóbb, másrészt masszívabb, nem olyan könnyű leönteni semivel, nem esik le stb. Nem hiszem, hogy az gépház nem fér be sehova... Laptopból ami olyan játékotvisz, mint a pc az 2-3szor annyiba kerül, tablet meg tartalomfogyasztásra van, arra hogy netet nézegessünk, dolgozni nehézkes rajta, szövegszerkesztésről meg ilyemsiről nem is álmodjunk.
2014. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A legjobb megoldás keresem, és csak felhasznűlói szintem értek a gépekhez, helyesebben a használatukhoz. Ha tényleg az a legjobb megoldás, hogy asztali gép, akkor majd próbálok helyet találni.
2014. dec. 28. 13:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Mennyire vinné magával?

Utazás közben többször is használná? Bár 120.000 körül, már kaphatsz hibrideket, vagyis olyan tabletet, amit laptopként us használhatsz.

2014. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem vinné magával. A suliban nincs rá szükség. Még :)
2014. dec. 28. 14:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is asztali gépet javasolnék. Nagy előnye, hogy nem tudja hordozni, így megfelelően tudod kontrollálni az internethasználatot, ami szerintem elég lényeges 14-15 éves koráig. Másik nagy előnye, hogy olcsóbban kijössz egy asztali pc-vel, mint egy laptoppal. A tablet nagyon korlátozott a pc-hez képest, ezért is hasznosabb a pc.
2014. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hm, ebben nagy igazság van :) Egyre szimpatikusabb az asztali verzió.
2014. dec. 28. 14:10
 9/17 tabaki ***** válasza:
Kilenc és fél éves még kicsi. Összetöri, elhagyja, ellopják, vagy az utcán elszedik tőle. Indulásnak is sokkal kényelmesebb az asztali, tanulja csak meg előbb a programokat kezelni, nézze rendes méretű monitoron. Előbb-utóbb eljön a hordozható gép ideje, de akkor se árt otthoni bázisnak a nagy gép.
2014. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 T/Z ***** válasza:

120ezerből a kisebbiknek vegyél egy tabletet, a nagyobbiknak meg egy használt pár évvel ezelőtti business kategóriás notebookot.


Ha csak az egyik kap kütyüt, a másikkal folyton veszekedni fognak, h ki használhatja épp; vagy a másik megoldás az lesz, h a te géped is kisajátítják, és akkor magadnak kell venni egy harmadik eszközt. :D

2014. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!