Hogy videózzak?

Figyelt kérdés

Totál béna vagyok de ha nem foglalkozom vele totál más: ****!!!!!

Olyan ötletem van amivel tudok mit kezdeni és pénzt keresni.

5.-én veszek egy igen drága kamerát "canon dc 311e"

A kamera kezelése nem okoz problémát!

Kreativitásommal sincs gond!

A kreativitásom megvalósítását: effekteket megoldom!

Amit készítenék: vlog, paródiák, reklámanyagok, interjúk, film, clip.

Ami érdekelne:

Felvétel összetétele. Opening movie ending

Kamera mozgatás: Állvánnyal történjen vagy kézbe fogva.

Videó vágások: Áttünéssel vagy anélkül?

Forgatókönyv?

Zoom vagy közelebb menjek?

Van olyan amit esetleg nem tudok?

Mit tanácsoltok nekem?

Megjegyzés:

Olyat keresek aki evvel foglalkozik mer érdekel a munkája, a véleménye, a rutinból megszerzett tudása!

Írni fogok üzenetet...

Tehát ha ez titok, úgy is elárulod, mert ismerlek és tudom, hogy segítőkész vagy, csak nem mered kimutatni! :D



2015. jan. 1. 04:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kérdésem van, hogy egyáltalán érdemes-e nekiállnod. Hány éves vagy?
2015. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
25f
2015. jan. 1. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak biztosra akartam menni, mert van ezen az oldalon rengeteg 12 éves, és sok értelme annak nem lenne.


A kameramozgatás a helyzettől függ, általában állvánnyal jobban lehet, de akinek van olyan stabil keze, nélküle sem okoz problémát.

A filmekben általában nincs semmilyen áttűnés, kameraváltásoknál nem szokott lenni. Ha külön jelenetet vesznek fel, akkor esetleg egy rövidebb áttűnést szoktak berakni, ami nem csicsás.

A forgatókönyv nem kötelező, ha jól improvizálsz, de egy kis vázlat mindenképpen legyen, hogy mit akarsz csinálni.

A zoom és a közelebb menés is helyzetfüggő. Általában a zoomolás jobb, mert a kamerákban úgyis optikai zoom van, ami semmit sem torzít a képen. De ha egy épületet akarsz felvenni, akkor az jobban fog kinézni, ha nem zoomolsz, hanem közelebb mész, és közben egyre feljebb nézel a kamerával.


Nem vagyok profi a témában, nem is készítek hasonló dolgokat, de azért érdekel, és innen-onnan van némi tudásom. Remélem hasznos volt.

2015. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen hasznos volt! Miután elolvastam rájöttem hogy ha ebben is azt követem amit a szívem diktál akkor sokkal jobb mintha meglévő technikát koppintanák le!

Viszont még mindig keresem amit nem tudok! Nem tudom mi az mert ha tudnám nem keresném!

Fejben papíron komplikációk nélkül le tudom forgatni minden apró részlet odafigyelésével a videót!

Látom mi nem tetszik a videókban amiket mások csinálnak és tudom hogy azt kihagyva az enyém jobb lehetne! Előnynek tartom hogy nem én vagyok az egyetlen hanem előttem sokan bereklámozták a tényt hogy vannak videó feltöltők!

Ha még sem jönne be a dolog amit eltervezem nem hagyom hogy földhöz vágjon. Nem másnak csinálom hanem magamnak és megengedem másnak hogy megnézze! A negatív vélemény a leg fontosabb és értékelhetőbb számomra mert tanulok a saját hibáimból!

Szó ismétlés: Mit nem tudhatok még?

Úgyis idővel kiderül!

2015. jan. 1. 14:26
 5/6 anonim válasza:

Szia! Kicsit több, mint 1 éve videózom aktívan, pénzt keresek vele, munkát sajnos nem linkelhetek, mert kiderülne a nevem, de ha gondolod fogadd meg amiket most leírok, remélem másnak is segítek vele.


Először is a kamera, mert te is azzal kezdted. Nem kerestem utána annyira részletesen a dc311e-nek, de szerintem hanyagold az ötletet. Manapság a DSLR filmkészítés a divat. Az éles, tiszta kép, alacsony mélységélesség amit el lehet érni ezekkel sokkal fontosabb mint hogy kompakt legyen, és egyszerűen használható. A fent felsoroltakhoz (vlog, clip, stb.) amúgy sincs szükséged 41x optikai zoomra, és dvd minőségre(amik előnyként vannak feltüntetve a dc311e-nél), hisz gondolom internetre készülnének a munkáid.


Felvétel összetétele. Szerintem te itt nem a felvételre gondolsz, hanem a kész videónak a felépítésére, javíts ki ha nem, és te esetleg egy felvételből akarsz megoldani egy klippet mint az Irie Maffiások. Itt nem kell túlbonyolítani(és nehéz is túlbonyolítani), a lényeg hogy minden benne legyen amit szeretnél, és értse a néző, hogy miről is van szó.


Kamera mozgatás. Itt egy házilag készített "shoulder rig" megteszi klippeknél, interjúknál hisz gyorsabb beállni vele mint egy állvánnyal, de sok esetben jobb egy állvány mert stabilabb, és könnyebb két kézzel babrálni az expo beállításokat.


Áttűnés, vagy sima vágás. Ezt helyzet adja meg, nem tudom igazán elmagyarázni. Az áttűnés nyugis, jó egy természetfilmbe, vagy bármilyen nyugis hangulatú videóba.


Forgatókönyv. Én csak az ötleteimet szoktam felírni, úgy sem lehet teljesen úgy eljárni, hogy minden körülmény adott legyen ahhoz hogy megvalósítsd a forgatókönyvben leírtakat. Ha csak nem vagy Hollywood.


Zoom vagy sem. Attól függ milyen látószöget&fókusztávot szeretnél. Az meg hogy mit szeretnél attól függ, hogy mit videózol. Egy épületnél az előző válaszoló jól írta, nagy látószög ajánlott, hogy éreztesd a teret, portrénál kicsit nagyobb, hogy csak a fotózott személy legyen benne, és hogy kicsi legyen a mélységélesség stb stb stb...


Nagyjából ennyi.

2015. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha YouTube-on vagy ilyesmin videózol, akkor meg tudnád adni a csatornád linkjét?Esetleg úgy jobban lehetne segíteni.Köszi
2017. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!