Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 10 ujjas gépelésnél nézzem a...

10 ujjas gépelésnél nézzem a gombokat, vagy inkább ne nézzek oda egyáltalán?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem el, de ez szinte fizikai fájdalmat okoz. Eddig 6 ujjal gépeltem kb, plusz a hüvelykujjal a szóköz, de már teljesen elbizonytalanodtam, van-e ennek az egésznek értelme egyáltalán :D Borzasztó rossz, bele sem merek gondolni, milyen lehet zongorázni tanulni.
2015. jan. 2. 21:17
 1/4 anonim válasza:
100%
Semmiféleképpen ne nézd, 10 ujjas gépelésnek épp ez a lényege. Az elején még tényleg fájdalmas művelet és úgy érzed teljesen összezavarodsz, de egy idő után menni fog, ha gyakorolsz eleget. Ez nem olyan dolog ami pár nap után már könnyen fog menni, idő kell. Az ujjaid pedig rá fognak állni egy idő után és ráerősödnek. :)
2015. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A vicc amúgy, hogy gyorsabban megy, ha nem nézek oda, hanem fejben próbálom kitalálni, hova nyúljak. De nem is azt, hogy hova, mert azt már tudom régről, hanem hogy melyik ujjal. Meg mire leírom a szót, elfelejtem, mit is akartam tovább írni :D Vajon gyerekként is ilyen szörnyű lehetett kézzel megtanulni írni? Na meg az a feszültség, ami felgyűlik bennem egy ekkora szöveg begépelése során is...
2015. jan. 2. 21:27
 3/4 anonim válasza:
100%
Az a cél lebegjen a szemed előtt hogy egy idő után olyan könnyen fog menni hogy ezen már csak nevetni fogsz. ;) Egyébként először érdemes lenne azt megtanulnod hogy melyik billentyűhöz melyik ujjal érdemes nyúlni, kezdhetnéd az asdf sorban lévőkkel, majd szépen sorban a többivel. Van jópár progi is amivel könnyebben begyakorolhatod ezeket a mozdulatokat, érdemes lenne rákeresned.
2015. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azokkal csinálgatom, igen. Csak már beleuntam a sok fjjfllf, ésssséééséésssééé meg eooeeeooopppwww-be :D Szóval inkább gépelgetek lassan, de értelmes mondatokat :)
2015. jan. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!