Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az új számítógépem nálam...

Dejavu25 kérdése:

Az új számítógépem nálam páróránként újraindul, elvittem egy barátomhoz hogy ő is tesztelje náluk már egy hete működik, akkor vennem kellene egy szünetmentes tápot ami az áramingadozásokat kiküszöböli?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 10:29
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Ja, de egy szünetmentes 20ezer körüli legaláb, gépedtöl füg milyen drága kel, egy feszültségszabályzó kb 5ezer
2015. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Egy komolyabb tápegység jobban véd az áramingadozásoktól. A szünetmenteseket igazából nem főként áramingadozásra, hanem kisebb nagyobb áramszünetekre találták ki. Hogy biztonságosan menteni tudja a ember a munkáját és szabályos le tudja állítani a gépét. Ha percenként át kell kapcsolnia akkus üzemmódba mert ingadozik a fesz, akkor hamar lemerül az is.


De az is lehet hogy a lakás elektromos hálózata úgy sz@r ahogy van. És érdemes átnézetni egy szakemberrel.

2015. jan. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

*Túlfeszültség védö...

Ha nem csak a fesz ingadozik (hanem áram is) vagy sokáig alacsony maradna, akor igen sajnos UPS kel

2015. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#2 +1 igen ha nem a fökábel ilyen (akor is szólni kéne a tanácsnak) akor megkéne ti hálozatotokat nézetni
2015. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mert most is a régi gépemet használom és ez itt nálam működik!!! szerintem feszültséginagadozás lehet amit ezek az új számítógépek jobban észlelnek,érzékenyebbek rá!
2015. jan. 4. 10:53
 6/8 Szirty ***** válasza:

Ha nincs áramkimaradás, akkor az ingadozás nem kellene hogy zavarja a gépet, ha a jó a tápegység.

ha az ingadozás nagyon szélsőséges, azt egyéb készülékeken (pl. világítás, TV) is észreveszed. Nem tudom van-e ilyen tapasztalat.


A szünetmentes tápoknak alapvetően két fajtája van. Offline és online.

Az előbbi a gyakoribb és olcsóbb. Ez egy az egyben átengedi azt a hálózati feszültséget ami bejön, annak ingadozásaival együtt, tehát semmit NEM stabilizál. Az egyetlen extra,hogy túlfesz. levezetés és zavarszűrés van rajta. Tehát amíg van áram, addig az UPS mint ha ott sem lenne, csak egy bizonyos feszültség küszöb alatt kapcsol át akkumulátoros üzemre.


Az online tápegység azonban előállítja a 12V-ot az akku számára, majd ebből készít 230V-ot újra a kimenetén. Akkor is ha van hálózat. Ez stabil feszültséget ad, a hálózati fesz ingadozásoktól függetlenül. Az ilyen tápegység viszonylag ritka, sokkal drágább mint az offline és jelentős veszteségei vannak.


Továbbá ezekbe kb. 2 évente akkut kell cserélni. Teljesítménytől függően ez 15-30e Ft költség.

2015. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktak a lámpák és tévék se kihagyni,pislogni!De elvileg akkor nem az új gépemmel van gond ,mert akkor a barátomnál se menne egyfolytába igaz?

Keddre ígértek nekem egy boltba pár ezerért(nevét nem tudom)amit konnektorba dugok és arra a hosszabbítót s a gépet és akkor jónak kell majd lennie onnantól!

2015. jan. 4. 11:25
 8/8 Szirty ***** válasza:
Meg tudod mondani pontosan mi az amit ígértek pár ezerért amit csak bedugsz a konnektorba és jó lesz?
2015. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!