Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom beállítani androido...

Lindaa96 kérdése:

Hogy tudom beállítani androidos tableten, hogy ne a belső memóriára, hanem SD kártyára mentse a programokat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen beállítási lehetőség nincs, pusztán üzleti okokból!

Van rá alternatív megoldás, de nem egy "one click" applikáció, szóval a Link2SD nevezetű applikációval kapcsolatban próbálj képbe kerülni, informálódni a google segítségével. Pontos leírást nem tudok hozzá adni, mert én sosem foglalkoztam ilyesmivel.


A tabletek nem véletlenül kerülnek különböző nagyságú háttértárral a boltokba. Android s Windows platformon hiába van meg a lehetőség arra, hogy SD kártyával bővítsd, ezt a lehetőséget csak a file tárolására találták ki, magyarán zene, film stb.

Az applikációk azok androidnál a belső memóriára illetőleg a belső SD-re kerülnek, s a 2.7-es verzió óta nem támogatja az android a külső SD kártyára való telepítést, pont ezért nem támogatja, hogy minél nagyobb háttértárral vedd meg a tabletet, ezáltal beemeltek egy új szempontot a választáskor a leendő vásárlónak. Természetesen a plusz "tárért" jelentős felárat felszámolva.

Ugyanez történt gyak. windows OS-el is, az más kérdés, hogy nem tanultak elsőre a google-től, a microsoft is úgy kezdte, hogy windows 8-nál egy egyszerű trükkel beállítható volt az SD kártya az applikációknak, windows 8.1-ben ezt már kivédték, s ott már nem működik az eljárás. Lehet elismerően bólogatni, hogy igen, ez az üzlet, s az üzlet az üzlet, ott nincs helye jópofinak, de lehet azon a véleményen is lenni, amin én vagyok, hogy rohadjon rájuk a befőtt.

2015. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!