Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tintapatront fejjel együtt...

Tintapatront fejjel együtt vagy külön érdemesebb?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne , nyomtatóvásárlás előtt vagyok , az már biztos hogy tintasugaras ,mert egyrészt multifunkciósat szeretnék ,másrészt , mert színeset is kell nyomtatni alkalom adtán ,és azt szeretném kérdezni ,hogy inkább olyan nyomtatót válasszak ,aminek a patronja egybe van a fejjel , vagy inkább olyat amiben magában a nyomtatóban van a fej része vagy ez minek függvényében érdemes választani ?!?!?!?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2015. jan. 7. 21:08
 1/4 T/Z ***** válasza:

Nem tudom manapság hol tart a tintasugaras nyomtató-ipar.

Nekem olyan volt, amibe 6 szín ment, plusz a fekete.

A fej a nyomtatóban volt, és csak a patronokat kellett cserélgetni.

Mivel ritkán használtam, természetesen beszáradt.

És mint kiderült, egy olyan gyártó terméke, aminek ha beszárad, akkor kuka. (Epson R265)

Úgyhogy vettem egy színes lézert, ez nem tud beszáradni.


Faternak otthon 2 patronos van, egy színes, és egy fekete megy bele, ezek fejjel együtt cserélendők ugye.

Ez jól működik, mondjuk ő azért többször használja, legalábbis ha otthon vagyok, párnaponta eszébe jut nyomtatni valami sz×rt (időjárás-jelentés, traktor-gépkönyv, permetezőszer-leírás, stb.)


Scannerem van, igaz, már az is nagyon régen kellett, ha be kell valamit scannelnem, inkább lefotózom, és beolvasom..

2015. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ez miatt gondolkozom, hogy mi is legyen, mert ha fejjel együtti patronost veszek és beszárad , akk az is kuka , meg ha a külön lévőt , az is beszárad , a kérdés csak az, hogy az olcsóbb ha kell fejet cserélni, vagy az egybe lévő cseréje olcsóbb ...... ?? :) , azért köszi a választ! !
2015. jan. 7. 22:03
 3/4 T/Z ***** válasza:

Kérdezd meg egy szakmai oldalon is:

[link]


Esetleg:

[link]

2015. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

A tinta kifogyásakor a csak tintatartály csere (tehát külön nyomtatófej) esetén jóval olcsóbb, mint ha fúvókákkal egybeépített patront veszel. Viszont az utóbbi esetben minden patroncsere új fejet is eredményez, bár drágábban.

Mint előttem is írták, ha keveset van használva, vagy éppen kifogyott a tinta a külön nyomtatófejes masinában, bizony nagy az esély a beszáradásra (én is jártam így, éppen Epsonnal, de Canonnal is. Egy új fej ára, ha egyáltalán be lehet szerezni, majdnem annyi, mint egy új nyomtató).

Nehéz eldönteni, de ha viszonylag sokat van használva a nyomtató, tehát sokszor kell venni új tintát, a külön fejes megoldás tűnik olcsóbbnak, de ha csak alkalmanként, keveset van használva, az egybeépített megoldás tűnik érdemesebbnek. De ez utóbbi esetben is mindenképpen érdemes havonta egy-két oldalt nyomtatni, a beszáradás megelőzése érdekében.

Még az is ebbe az irányba mutat, hogy ha megnézed, a külön nyomtatófejes gépek általában drágábban vehetők meg, a kellék viszont olcsóbb, de ez csak gyakori használat esetében térül meg.

2015. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!