Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Webshopban rendeltem egy M.2...

Webshopban rendeltem egy M.2 SSD-t, nem kompatibilis az alaplapommal, vissza akarom küldeni, email-ben irták hogy vissza is küldhetem 14 napon belül, de nincs meg a papírja, így szerintetek visszaveszik?

Figyelt kérdés
Az M.2 SSD 2280-as méretű hosszúkás/keskeny, a papírja annyiból áll kb mint 4 kis bélyeg kb 5x5-ös harmónika szerűen széthajtható, egy darab magyar szó nincs rajta, tényleg picike darab, szerintem senkinek nem az lenne a lényeg ha megrendelné hogy ezt olvasgassa hanem maga a hardver, ha írok nekik emailt hogy ez a bajom szerintem nem valószínű hogy visszavennék így is, ha meg nem írok és visszaküldöm akkor megnézik ezt? Belekötnek e vagy sem, ezen rágódok egy ideje szerintetek mit tegyek 25000 ft volt beleillik a lapba csak nem kompatibilis vele?! Ja és egyébként gyönyörű hogy egy 50000 ft-os alaplappal így kell küszködni, még ha csak egy olcsóbb lenne akkor megérteném de ennyiért már igazán kompatibilis lehetne még a porszívóval is, direkt utánanéztem hogy M.2-es foglalat e ahogy a memóriánál a ddr 3 az ddr 3 nem pedig ddr3 a, b, vagy c, szóval ezt beszoptam csak nem tudom hogy mennyire!Bocs a hosszú bevezetőért!

2015. jan. 10. 13:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja egyébként, minden más csomagolópapírja megvan!
2015. jan. 10. 13:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért nem SATA3-as SSD-t vettél? Miért kell magadra hallgatni, ha nem értesz hozzá? Miért nem lehet a vásárlás előtt kérdezni?

Írd meg a boltnak ugyanezt, csak a felét töröld ki, a másik felét meg fogalmazd át a könnyebb érthetőség kedvéért.

Mi az alaplapod típusa?

2015. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Asus Maximus VII Ranger, az SSD Kingston 120 Gb
2015. jan. 11. 00:51
 4/6 A kérdező kommentje:
SM2280S3
2015. jan. 11. 00:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Több helyen írnak hasonló jelenségről, ugyanazon alaplappal, de eltérő SSD-vel. Csak nem akarsz egyszerre 6 HDD-t csatlakoztatni, amiért nem jutna hely egy rendes, SATA3-as SSD-nek, amivel nem lenne gond. Elvárható lenne egy ilyen értékű alaplapnál a hibátlan működés, de sajnos a mai világban semmi sem tökéletes.

Ráérősebben tanulmányozva a leírást, nem merül fel bennem, hogy a probléma igazából nincs, mert minden rendben, csak az SSD nem látszik a sajátgépben, de azért mégis megemlítem, ez is egy hibalehetőség.

A BIOS-ban kereshetsz beállítást arra vonatkozólag, hogy a rendszerindításra használni kívánt meghajtót M2 vagy SATA porton keresse, hátha van ilyen.

2015. jan. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A gyártó holnapján rákerestem és mivel nem nagyon tudok angolul, meg talán úgy voltam vele hogy ennek működnie kell, fel sem merült bennem hogy előfordulhat hogy nem kompatibilis, rátaláltam egy listára ahol fel van sorolva hogy mivel kompatibilis, ez kb 4-5 gyártó, 2-3 termékére vonatkozik szóval van a világon sztem jópár gyártó, jópár terméke és ebből kb max 15 darabot támogat, abban reménykedem hogy hátha egy bios frissítéssel majd megoldódik a probléma, mondjuk már azt is frissítettem a legújabbra de így se műxik! Beszereltem de semmi jele sincs a rendszerben, hdd-k nélkül se, egyébként azért akartam ilyet mert elméletileg gyorsabb működésre képes mint sata-n keresztül, beletrafáltam túl új, kiforratlan dolog ez még, nincs elterjedve, úgy vettem ki külföldi forumokból hogy ez az ssd sata-án akar csatlakozni, az alaplap meg pcie only na ezt lenne jó tudni pontosan mit jelent hogy pl pci express "csatornákon" keresztül kommunikál a chipsettel? Vagy ha más nincs akkor kell bele egy bővítőkártya, de olyat se találok a neten itt magyarba legalábbis!
2015. jan. 11. 04:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!