Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy adott PC konciguráció...

Van egy adott PC konciguráció és nem értem, hogy miért nem indul a gép?

Figyelt kérdés

a konfiguráció:

Delux ATX 300W P4 táp

Inter Celeron 2.4Ghz

2x512 Mb RAM DDR400

GFX 5500 vidikari

Asrock P4I65G alaplap

ez így tökéletesen ment, csak lassú volt.

ezért vettem bele egy P4 3.0Ghz procit (SL7E4, Prescott)

A gyártó honlapja szerint az új processzor és az alaplap kompatibilis azonban mikor elindítom még a BIOS-t sem hozza be csak pörög a ventillátor. Képet nem ad. A szokásos csippanást sem hallani.

A biost sikeresen frissítettem 1.3ról 1.4re úgy hogy visszatettem bele a régi procit.

Hogyan lehetséges az, hogy egy elméletben kompatibilis processzor cseréje miatt nem indul a gép?

A processzor nem lett tesztelve de elméletileg működik.

A hűtőt is kicseréltem egy nagyobb teljesítményűre, és a tápot is kicseréltem egy 400Wattosra de ezzel sem megy.

Mi lehet a probléma?



2015. jan. 10. 17:52
 1/1 A kérdező kommentje:

probléma megoldva.

semmi baja nem volt csak a procinak az egyik tűje teljesen le volt görbülve, egy tűvel visza lehetett görbíteni az alig észrevehető hibát.

2015. jan. 10. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!