Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan oldható meg az, hogy a...

Hogyan oldható meg az, hogy a kikapcsolt számítógépem merevlemezét egy laptopon el lehessen érni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Át kell kötni bele.


Másik lehetőség, hogy nem a laptopét éred el, hanem egy kisebb homeszervert csinálsz. Ilyet tudnak a drágább routerek is, de ~20+merevlemezért vehetsz NAS-t vagy mikropc-t (banana pi, ilyesmi).

2015. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben a formában sehogy. Ki van kapcsolva, nem éred el sehogyan sem. Egy kikapcsolt telefont sem tudsz felhívni.
2015. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, hogy pl.:gépen és a laptopon is használhatnám a merevlemezt ,és amikor a gép kikacsolt állapotban van akkor meg "külső" energiából.
2015. jan. 13. 19:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Hoppá "pl.:" nélkül.
2015. jan. 13. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Berakod egy usb-s rack-be, és dugdosod a 2 gép között, ha ehhez van gusztusod! Ez annyira 20. századi megoldás...
2015. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én meg pont erre mondtam 3 megoldást. De az USB-s rack is jó ötlet.


Persze meg lehetne tervezni, hogy a gép beüzemelje készenlét alatt is a merevlemezt és hálózaton ossza meg a tartalmát. Viszont feltételeztem hogy nincsenek tízmillióid mérnökökre és gyártósorokra.

2015. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!