Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépemre egy vírus került...

Klackooj kérdése:

A gépemre egy vírus került ami minden képet, txt-t átírt . Spdtttc kiterjesztésbe valahogy visszatudom hozni az elveszett fájlokat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 18:33
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Van egy rossz hírem, ha erről a vírusról van szó, akkor nem:

[link]


Annyit kipróbálhatsz, hogy egy képet, illetve a kiterjesztését átírod .jpg-re (ez a leggyakoribb). Ha ezután meg lehet nyitni, akkor csoportos átnevezéssel, például az XnView program segítségével vissza tudod hozni a képeket. Viszont, ha nem elég a kiterjesztés módosítása, akkor "belenyúlt" a fájlba is a vírus, azzal egyelőre nem sok mindent tehetsz.

Természetesen mindezt a vírus kiírtása után próbáld.

2015. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ez az a vírus. Kiírtottam, de sajna hiába írom át nem működik, ha pedig megnyitnám jegyzettömbbel akkor ezt írja (egy kis részlet):"➧냼젅Œ@䮎鶔ꢈ橌桜"
2015. jan. 21. 20:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha valahogy visszalehetne alakítani a fájlokat mivel olyan képeket vesztettem így el amiket soha az életben nem fogunk tudni készíteni, nem szeretném részletezni.
2015. jan. 21. 21:37
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Sajnos, ez a részlet mindent elmond:

"A biztonságtechnológiai vállalat a fertőzést megelőző frissítést már közzétette, de felhívják rá a figyelmet, hogy a védelem nélkül megfertőzött gépeken a titkosítottá vált fájlok visszafejtésére jelenleg nincs mód. A fertőzött fájlokat tehát csak máshonnan, például korábbi biztonsági mentésből lehet visszaállítani, már ha van ilyen."


Az ok pedig nagyon prózai: nem csak a kiterjesztés változott meg, hanem a vírus a fájlba is belenyúlt. Gondolom, a fájlok máshol nincsenek meg...

Egyetlen dolgot tudnék javasolni: az érintett fájlokat, így, ahogy vannak, érdemes lenne valahová elmenteni, hátha később majd lesz valami megoldás, és akkor vissza lehet nyerni őket.

Ezért (is) érdemes a fontos, pótolhatatlan dolgokat több helyen is tárolni, méghozzá fizikailag is más helyen. Persze ez most már csak eső után köpönyeg...

Amikor egy váratlan HDD "halál" után elveszett egy csomó pótolhatatlan, régi fotóm, én is megtanultam.

2015. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!