Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » KDE indítás és leállás,...

PyroMaster kérdése:

KDE indítás és leállás, legutóbbi állapot visszatöltése, miért nem működik?

Figyelt kérdés

Anno még gnomos felületen is működitt, majd csak KDEn volt használható, és ma eljutottunk odáig, hogy az 5-6 nyitva maradt program, vagy mappa helyett néha, ha az idő is szép és kedve van hozzá, megnyit belőle egyet...


Honlapszerkesztés, médiszerkesztés stb stb 4db munkaasztalon minimum asztalonként 3 alkalmazás vagy nyitott mappa. Fárasztó ezt mind megint megnyitni és mindent előkeresni. A gépet pedig gyakran kell leáramtalanítanom, tehát a hibernálás nem játszik.


A probléma szépen lassan OS-ről OS-re lett egyre jelentősebb. Régen még a zene is onnan fojtatódott amikor leállítottam a gépet. Most ha meg is nyílik egy program nagy kegyesen, az nem nyitja meg a rajta legutoljára megynitott fáljt. üres szövegszerkesztő ablak, panaszkodó videószerkesztő, hogy az nem egy projektfájl, a böngésző is max felejánja hogy visszaállítja a bezárt ablakokat. Ennek ilyen formában semmi értelme!


Hogyan tudom újra működésre bírni ezt a remek funkciót?

Előre is köszönöm!



2015. jan. 26. 10:28
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
A ./.config/autostart könyvtárban szokott tárolódni, hogy mi nyíljon meg, nézz utána, mi lehet vele.
2015. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A könyvtár üres. Ez a könyvtár nem a manuálisan beállított programok listáját tárolja?
2015. jan. 28. 00:23
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Nekem nem üres, és itt vannak azok a programok, amiknek az indulását beállítottam. Úgy tűnik, a KDE valami kevésbé szabványos helyre dugja őket. Jut eszembe, van rajta írási jog?
2015. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A jogosultságok rendben vannak. Más lesz itt a gond. A KDE-s alkalmazásokat nagyobb arányban tölti vissza induláskor. De szerintem nagy ívben szarnak erre a funkcióra, és rendszer szinten van vele probléma. Feladtam, külföldi fórumokon sem foglalkoztat senkit. Úgy néz ki ez csak engem zavar. Vagy csak nálam jelentkezik.
2015. jan. 29. 11:31
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Ebben az esetben a KDE kissé eltért a szabványostól, és valahová a saját könyvtárba (~/.kde) dugja az automatikus indulást. Ne add fel, esetleg érdeklődj a KDE saját fórumán.
2015. jan. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!