Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendeltem egy laptopot....

Rendeltem egy laptopot. FreeDos op rendszer lesz rajta, az mi és milyen? Sosem hallottam róla. Tehetek rá helyette mondjuk win xp-t?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de nem értek hozzá:D
2008. aug. 21. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

konkrétan ezt én sem ismerem, de valószinűleg ez valami ingyenesen letölthető, grafikus felület nélküli, parancssoros oprendszer lesz. (mivel törvény van rá, hogy oprendszer nélkül nem lehet gépet eladni, ha eleve windows lenne rajta, akkor meg kicsit többe kerülne - mondjuk ezt nem mindenki tartja be)


nyugodtan töröld le ezt a freedost, és mehet helyére XP.

2008. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a következő kérdésem majd az lesz hogy hogyan töröljem, és tegyem rá az xp-t?:)
2008. aug. 21. 14:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Beteszed az XP telepítő CD-t, előtte BIOS-ban beállítod, hogy CD-ről bootoljon. A telepítés közben kiválasztod, hogy formázza meg a lemezt. Ennyi.
2008. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Egy jótanács a Win XP vagy más operációs rendszer telepítéséhez: figyelj arra, hogy legyenek drivereid a laptophoz: alaplap, hálózat, hangkártya, vieókártya stb...


Én úgy jártam hogy nem adtak hozzá és a laptopomhoz csak Vistás driver volt elérhető a laptop oldalán... szóval ennek előtte járj utánna, milyen drivereket eszik a laptopod.

2008. aug. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

A FreeDOS az egy DOS alapú rendszer (és persze ingyenes). Talán van pár program is rajta... de egy mezei felhasználó, akinek a 'program' a Windows és programjai... és azt se tudja, mi az a DOS... szóval elég kevés eséllyel indul.


Bármit telepíthetsz rá, amire képes vagy. Érhetnek meglepetések, ahogy előttem írták.


De én már hallottam olyanról is, hogy az ilyen gépek gazdáihoz lista alapján kiment a BSA, és megnézte, vajon jogtiszta programok vannak-e a gépükön? Kezdve persze a Windows-al (ha azt telepítesz).

2008. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor rakjon rá ubuntut, az legális is, ingyenes is.


szerintem pedig a BSA nem nagyon fog mezei júzerekhez kijárkálni, azok inkább cégekre utaznak, onnan lehet a nagy (és begyűjthető) pénzeket beszedni.

2008. aug. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
A freeDOS szöveges ingyenes operációs rendszer, ratyiság. Simán tehetsz rá mondjuk Windows XP-t, igen.
2008. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
óóóó azok a drága szép idők amikor a dosból indítottam a windowst.... hmmmmm :)
2008. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
89%
Nyugodtan tudsz tenni rá akármilyen windows-t.Én épp most vettem egy olyan laptopot amiben FreeDos volt és töröltem,mehetett rá a windowst.
2010. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

Nyugodtan tehetsz rá Windowst... természetesen akkor, ha külön megvetted! Mármint Windows + Office + még ami kell neked.

Ha nem, akkor számíthatsz kellemetlen meglepetésekre, ha majd kimegy hozzád a BSA.


A FreeDOS-ban amúgy ez (mármint egy operációs rendszer, szövegszerkesztő, stb.) ingyen benne van - csak nem grafikus rendszer és nem ismeri a Windowst.

2010. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!