Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Olyan gondom van, hogy az...

Olyan gondom van, hogy az egér, a kép, a hang akad. Nem tudtam, hogy mely kategóriába rakjam ezt a problémát, mert nem tudom, hogy hardveres vagy szoftveres a gond . (? )

Figyelt kérdés

Ez a jelenség akkor jön elő ha valami olyan program fut ami internetet használ. Például ha fut a Spotify, éppen egy zenét hallgatok és gyorsan mozgatom az egeret a hang, a kép és az egér is akad vagy ha közben megnyitok egy böngészőt és amíg nem tölti be a kezdőoldalt akad. Ha egy másik oldalt megnyitok akkor szörnyű . Ha megnyitok egy böngészőt akkor a processzor 40-50% használatban van. Míg ezt a kérdést megírtam be kellett zárjak minden más lapot ,mert folyton pár másodpercekre lefagyott. Skypon beszéltem vkivel (nem videóhívás) futott egy böngésző ,torrent ,spotify és használhatatlan volt a gép. Most ,hogy írtam a szöveget közben hirtelen lefagyott és 100% ment fel a proci használtsága.



Konfiguráció (most lesz 1 hónapos):

-processzor: intel c. i5 4590

-alaplap: gigabyte h97-hd3

-táp: FSP Raider 550W

-RAM: Ballastix 1600Mhz 8GB

-Videókártya: Gigabyte Gtx 550 ti 1GB


Win 8 fut rajta. Amikor összeraktam a win felált ,de én nem sokkal utána újra raktam .



2015. jan. 28. 20:25
 1/9 Lajos54 ***** válasza:

Nálam szinte ugyanez volt egy régi laptopon (igaz, nem 8, hanem XP az oprendszer), de annak csak 512 MB memóriája volt. Sikerült bővíteni 1 GB-ra, és eltűnt a probléma.

De nálad, amint látom, bőven van memória.

Nem biztos, de gyanús: nem lehet a gépeden valami vírus vagy egyéb "gazember" program? Mivel elvileg egy ilyen kiépítésű gépnek akár tucatnyi egyszerre megnyitott weboldalt vagy egyéb programot is bírnia kellene.

Vannak olyan vírusok, kémprogramok és hasonlók, amik, ha van megnyitott internet kapcsolat, azonnal akcióba lépnek a háttérben, és bizony rendesen megdolgoztathatják a gépet, amíg ki tudja mit nem csinálnak.

Próbálj letölteni egy-két komplett weboldalt (jobb katt az oldal egy üres részére, majd a listából válaszd a Mentés másként opciót). Azért, hogy kapcsolat nélküli módban is tudd dolgoztatni a böngészőt.

Szakítsd meg az internet kapcsolatot, majd nyiss meg a lementett oldalak közül egypárat. Futtass közben mást is, szövegszerkesztőt, képszerkesztőt, vagy amid van.

Ha ezektől "nem fekszik" ki a géped, vagyis nem jelenkezik a hiba, akkor az internet kapcsolat körül van a baj, "már csak" meg kell keresni, hogy mi. Alapos vírus keresés, kémprogram keresés (pl. Malwarebites futtatásával). Egy jó tűzfal használata sem árt, az észreveszi (talán), ha idegen program akar kapcsolatot teremteni.

Ha "offline" módban is gond van a géppel, akkor beállítási (akár telepítési) problémák lehetnek. Vagy valami hardveres, de így messziről ezt nagyon nehéz lenne eldönteni.

2015. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Probaltam kepszerkesztot közben azzal nem volt baj
2015. jan. 29. 11:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Malwatebites-ot probaltam semmit se talált, avastot futtattam meg le. Milyen tuzfalat ajanlasz ?
2015. jan. 29. 11:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha lesz idom lehet h ujra rakom
2015. jan. 29. 11:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Olvasgattam tegnap es lattam h vkinek ugyan ez volt a gondja es ott az illeszto programokkal volt baj
2015. jan. 29. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alaplap lemezéről feltelepítettél mindent?

Az én gépemben egy Asrock B85M Pro 4 van. Most lesz 3 hónapos, és amikor először bekapcsoltam a gépet, a driverek feltelepítéséig azt se tudtam hogy megéri e a másnapot, úgy szaggatott, lefagyott, vacakolt az egész. Még a vezérlőpult is töltött vagy 1 percig.. Aztán bevágtam a lemezt: Elkezdett telepíteni. Kb 3-4x újraindult közbe, és végül 20 perc izgulás után kiírta hogy telepítés kész. Azóta tökéletes.



+ Ha telepítettél fel drivert, biztos hogy jót?

2015. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 donfetibo ***** válasza:
Először is ha vírus gyanúra gondolsz ami tuti, hogy meg találja az az Spyware Doctor ez kémprogramokra is van, mert a kémpr. lassítsák be nagyon a gépet! Ezt húzd, install és láss!!! 2.:Menj a BIOS-ba és állítsd a Load Default Bios-ra vagy ilyesmire. Kontroláld át a videókártya, hangkártya vezérlőjét!
2015. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Érdekes , hirtelen magától újraindult a gép és ott azt mondtam na jó lementem az adatokat és újrarakom és most (még nem raktam újra :) ) meg semmi baja sincs ... :S
2015. jan. 29. 19:52
 9/9 A kérdező kommentje:
de szerintem újra fogom telepíteni
2015. jan. 29. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!