Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vinyó nélküli notebookot...

Martin66789 kérdése:

Vinyó nélküli notebookot hogyan lehet életre kelteni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kaptam egy Albacomp Clevo T200V notebookot, de sajnos nincsen benne merevlemez és még a régi IDE fajtás kell belle de nekem olyan nincsen. Valahogy életre tudnám kelteni ( USB-ről bootol) hogy kipróbálnám engem leginkább az érintőképernyője érdekelne de ahhoz csak xp-s program van. Lubuntu USB-ről elindul de az nem ismeri fel az érintőkijelzőt. Létezik valami olyan oprendszer amivel el tudnám indítani pendriveról és ki tudnám próbálni az érintőkijelzőjét ? (

így találomra nem szeretnék vinyót venni hozzá csak ha tuti működik a gép)



2015. jan. 29. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hiren's Boot CD XP alalpú, de nem tudom, hogy van-e benne megfelelő driver.
2015. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 T/Z ***** válasza:

A Hiren's Boot CD-t én is ajánlom, azzal ki lehet próbálni preinstall üzemmódban (ha van elég ram a gépben).


Viszont had kérdezzem meg, a gép többi része miből áll?

CPU?

Mert ha régi (és lassú) gép, akkor felesleges beruházni rá, hiába az érintőkijelző, ha lassú a gép maga.

2015. jan. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

A Hiren's Boot CD -n lévő XP -t inkább biztonsági mentésre találták ki. Nem vagyok biztos benne 100% -osan, hogy fel tudsz rá telepíteni illesztő programokat.


Egyébként ilyen 10-20 GB -os IDE laptop vinyókat gombokért lehet venni használtan. Többet úgysem érdemes rákölteni. Hardveresen ez a gép egy hulladék.

2015. jan. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Egy próbát tehetsz egy live win7-es rendszerrel is hátha tudja azt amit szeretnél.


Live win7 rendszer angol nyelvű : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A gép nem mai darab 2004-es modell, a cpu egy VIA 1GHz-es, 256RAM van benne, de van hozzá még 512RAM. Fejlesztő géonek szeretném műhelybe ida elég, de ha nem tudja a dolgát akk nem nagyon vennék bele vinnyót mert ha rossz akkor csak fölösbe veszek belevmerevlemezt. Amiket ajánlottatok meg fogom nézni gondolom az is menni fog pendriveról.
2015. jan. 29. 11:51
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha amúgyis csak műhelygépnek kéne, miért olyan fontos az érintő? Kötsz rá egy egeret és kész.
2015. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érintővel pivit nyálasabb lenne. :-)

De végül is ha a lubuntu elment rajta majd csak jó a gép.

2015. jan. 29. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!