Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az indítási javító nem tudja...

Az indítási javító nem tudja automatikusan megjavítani a számítógépet? HELP!?

Figyelt kérdés

Találtam a neten egy parancssort és kipróbáltam de még szerintem rosszabb lett, azt hittem jó lesz.

Parancssor: bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd


Azóta csak ezt írja ki: Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause to fix the problem:

1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.

2. Choose your language settings, and then click "Next."

3. Click "Repair your computer."


If you do not have this disc, contact yor system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD

Status: 0xc0000098

Info: The windows Boot configuration Data file does not contain a valid os entery.


Most mi tévő legyek? Mit kell csinálni?



2015. febr. 1. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
telepítsd újra a Windows-t telepítőlemezről :)
2015. febr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 coopper ***** válasza:

Szia.


A fenti szöveg szerintem pontosan azt jelenti ami szerinted nem sikerült, de azért hozzátenném azt amit irtál az nem inditás javitás, az bootrekord ujraépités, tehát szerintem nem ártana egy telepitő cd-ről inditás javitást végezni :


-Rakd be a windows telepitőt.

-Inditsd be róla a gépet.

-Vallasz nyelvet

-Majd válaszd az inditás javitást.


Ha igy nem sikerül megjavitani, akkor tényleg nem marad más hátra mint az ujratelepités, mivel a második részben arról tájékoztat, hogy a Inditó konfigurációs adatfájlban nincs érvényes operációs rendszer bejegyzés (Magyarul nem tudja, hogy van-e és ha van hol van a windows - megpróbálhatod még valamilyen live rendsyerről beinditani a gépet és megnézni a boot.ini fájlt, bár nem hiszem hogy ez gond).


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!