Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segíteni hogy...

Tudnátok nekem segíteni hogy merre érdemes elindulni a számítástechnikában?

Figyelt kérdés
Programozás,web, biztosságtesztelés és mihez kell valamilyen iskolai végzettség vagy mit lehet esetleg otthon megtanulni?
2015. febr. 13. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan kérdés, mint amikor a tizenévesek megkérdezik, hogy "mi legyek, ha nagy leszek?"

Arra érdemes elindulni, ami érdekel. Ha téged a programozás érdekel, akkor a programozás felé érdemes elindulnod. Ha a programozás hidegen hagy, de élsz-halsz a grafikáért, akkor grafikus vagy webdesigner. Ha meg bütykölgetni szeretsz, telepítgetni, hálózatot beállítani, akkor meg rendszergazda.

A szakirányú végzettség sok helyen elvárás, anélkül be sem hívnak interjúra. De pont az informatikában egyre gyakoribb az, hogy nem azt nézik, hanem felmérik a tudásodat, és az alapján döntenek.

Viszont az is igaz, hogy autodidakta módon sokkal nehezebb dolga van az embernek, mint ha szervezett keretek között tanulna.

2015. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem rendszer gazda irányra gondoltam az tűnik a legérdekesebbnek köszönöm
2015. febr. 13. 13:27
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Egyet nem szabad elfelejteni: válogatás esetén a tudás az, ami elsősorben dönt sok helyen, de ha "valakinek" kell később egy hely, akkor jó hivatkozási alap, hogy neki van megfelelő végzettsége (még ha feléhez sem ért, akkor is).

Tehát azért az elhivatottság, rátermettség mellett nem árt az a fránya papír sem...

2015. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!