Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A száítógép újrarakása hogy...

Főmufti kérdése:

A száítógép újrarakása hogy történik? Mit fontos hogy lementsek?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

-újratelepítéskor semmi nem marad a gépeden ,

-azt mentsd le magadnak,amiket még-majd visszaakarsz rakni az új gépedre,

2015. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:
A rendszer partícióról mentsd le amit akarsz. Képek, dokumentumok, letöltések, zenék, stb.
2015. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kössz! és csak a windows telepítő cd-je kell? vagy van még ami kihagyhatatlan?
2015. febr. 13. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:
csak cd
2015. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A géped drivereit is érdemes előre beszerezni. Lehet működik majd a win alap drivereive ugyan. Alaplapi, VGA LAN, ezek a fontosabbak.
2015. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a következőket szoktam csinálni:


1. Exportálom a böngészőből a könyvjelzőket

2. Leellenőrzöm a C gyökérkönyvtárat, saját alkönyvtárakat és dokumentumok mappát, van-e benne esetleg valami, ami kell még

3. Esetlegesen a C:\-re telepített játékok, alkalmazások mentéseit átmentem a D:\-re

4. Készítek egy screenshotot a telepített programokról, hogy újratelepítés után tudjam, mi volt a gépen és szükség esetén újra tudjam rakni

5. Elkészítem a rendszertelepítő USB eszközt

6. Újraindítom a gépet, BIOS-ban átállítom a bootot USB-re, újraindítom megint

7. Bebootol az USB-ről

8. Törlöm a C partíciót (csak azt!!! minden szükséges adat a D-re legyen lementve vagy külső eszközre ha nincs ketté partícionálva a háttértár)

9. Új NTFS partíciót hozok létre a felszabadult helyre, formázom, kiválasztom telepítésre

10. A windows file-ok felmásolása és kibontása után újraindul a gép, ekkor visszaállítom BIOS-ban a boot eszközt HDD-re

11. Feltelepül a rendszer, újraindul megint

12. Ha fenn a rendszer, feltelepítem a már előre letöltött vírusirtót és tűzfalat, újraindítom

13. Feltelepítem a drivereket, újraindítás

14. Felteszem a böngészőt, importálom a könyvjelzőket, letöltöm és telepítem a szükséges bővítményeket

15. Felteszem a többi programot, amit még használnék (office, pdf olvasó, vlc, foobar, utorrent, total commander stb)

2015. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz!
2015. febr. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!