Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pontosan milyen számítógépet...

Pontosan milyen számítógépet ajánlotok ezek alapján?

Figyelt kérdés

-Diák vagyok,az árat nem én szabom,minél olcsóbb,annál jobb.

-5év után tönkrement HP G62 notebookom videokártyája,új gép kell.Nem szeretem különösebben sem a HP-t,a Dellt aztán végleg nem,de nincs különösebb tapasztalatomon a márkákkal.Az új gépemnek nagyon ˝erős˝ videókártyát ,és akkor már merevlemezt szeretnék.(Az előzőben ATI és Intel Core I3 volt)

-Eléggé helyigényes vagyok,előző gépem 350 GB-je nem igazán fedezte a szükségleteimet,így ennél alább nem adom a gépigényemet.Mindemellett sajnos szeretem a nagy teljesítményű számítógépes játékokat,de itt igazából csak a Sims3-ra és nagykiegészítőire,illetve a Sims Medievalra és kiegészítőjére gondolok.

-Szeretném,ha a meghajtó-RW lenne,és tudnék lemezt írni.

-4 GB memória is azt hiszem szükséges.


Sajnálom,ha valahol hiba csúszott a fogalmazásomba/helyesírásomba,de 1 évvel a felvételi,tánc előtt ez eléggé mellbedobott.



2015. febr. 13. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy felső-közepes APU-ban (CPU+GPU egy chipben) már van annyi grafikus kraft, ami bőven elég az általad elképzelt játékok futtatására, nem szükséges különálló videokártya. 20+25k kell így az alaplapra meg procira, 8 giga memória az még 20k (te 4-et írtál, én azért javasolnám a 8-at minimum). Egy 2 terás merevlemez még egy 20-as. Ehhez kell valami mini-ITX számítógépház meg egy pici, de megbízható tápegység és egy pár halk házhútő, 10+10+5k és végeredményben 110-120.000 forintból kijönne maga a számítóép, ami ugyan asztali PC, de igazából könnyen mobilizálható is, ha költöznöd kellene. Persze azért ha már új gépet veszel, erősen ajánlott beruházni egy új monitorra (45-55k), egérre és billetnyűzetre (5-10k), meg egy egyszerű hangfalszettre (10-15k) is.
2015. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ilyet,esetleg a kell kevesebb extrával,hordozható számítógépben tudsz? Ha vidékre kell járnom majd,mindenképpen hordozhatóra lenne szükségem,de nagyon köszönöm a gyors válaszodat.
2015. febr. 13. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy hasonló teljesítményű notebook simán lehet egy ilyen alap PC árának a másfél-kétszerese. Igazából kérdés, hogy mivel ingáznál, mert még egy mini-ITX méretű számítógépet sem visz fel az ember szívesen tömegközlekedésre, de ha autóval megoldott a dolog, akkor egy ilyen gép egy kis-közepes méretű sporttáskába simán belefér, 5-6 kilogramm lehet - azt hetente egyszer simán lehet még cipelni, ha ott is meg otthon is adott egy kijelző.
2015. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát,ha olyan drága,akkor megelégszem csak egy kicsit jobb géppel,mint amilyen a mostani volt.(HP G62) Összességében a Sims is jól futott rajta,habár időnként lassú volt,nagy panaszaim nem lehettek rá,és tudtam cipelni is.Valamivel a merevlemez lehetne nagyobb.Illetve,egy megbízhatóbb videókártyát szeretnék.


Egy ilyenről mt gondolsz?

[link]

2015. febr. 13. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Lenovoban a Thinkpad típusokat merem ajánlani nyugodt szívvel, a többit fenntartásokkal. Például ez többé-kevésbé megfelelne az elvárásaidnak: [link]

Az élettartama során érdemes lesz egyszer bővíteni a memóriáját 4-ről 8 gigabájtra, illetve a HDD ha kevés lenne javasolt egy külső-merevlemez beszerzése tetszőlegegs méretben.

2015. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos megkérdeztem anyukámat,és lejjebb kell adnom az igényeimet. Szerintem 150 000nél többet nem lesz hajlandó kifizetni :/
2015. febr. 13. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát a technika fejlődött, tehát akármit is veszel, jó eséllyel erősebb lesz, mint a G62-esed volt. Talán ilyesmikben érdemes még gondolkoznod:

[link]

[link]


De ha nem most akarod venni, érdemes várnod, mert az árfolyamingadozások meg egyebek miatt most minden drága, ami számítástechnika. Nyár végére, őszre lehet, hogy olcsóbban kapsz notebookot.

2015. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendbn,köszönöm,belájkoltam minden bejegyzésedet :)


Hétfőn telefonálnak újra a szervízből,majd akkor meglátjuk,hogy mi lesz.Másnem a Fujitsut megkaphatom szerintem :)

2015. febr. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!