Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopom szétkapcsol/lefagy...

Laptopom szétkapcsol/lefagy öt percenként. Mi ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Amikor bekapcsolom a laptopot, mind a régi kerékvágásban megy. Rámegyek netre, még be is tölti a keresett oldalt, majd netezek. Aztán kb. öt percig minden jó,majd szétkapcsol vagy lefagy, nem is tudom melyik a legjobb szó. Talán,hogy lefagy.

Mert ilyenkor semmire se reagál, csak forog a homokóra és gondolkodik,gondolkodik. Semmit se tudok csinálni. Nem reagál semmiféle billentyűzetparancsra. Nem használ a ctrl+alt+del sem. ESC sem. Semmi!!!

Nem tudom most mi lehet a baj?! Meghalt a laptopom!? Ilyenkor semmit se tudok az asztalról se megnyitni.

Sajnos ilyen processzor, adatlap meg hasonló okosságokhoz nem konyítok.

Köszönöm,aki próbál segíteni vagy okosat mondani!



2015. febr. 17. 11:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam,hogy már 2. napja ezt csinálja.

Fél órát bírok netezni,de úgy,hogy öt percenként újra kell indítanom ez alatt, de ezt is csak úgy tudom,hogy a kikapcsoló gombot hosszasan nyomom,mert ugye semmire se reagál a laptop. Most pedig elfogyott a türelmem. Öt perces netezésekkel semmit se lehet kezdeni.

2015. febr. 17. 11:20
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem telepítettél fel valami vackot?


Egy formázás lehet ráférne.

2015. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem telepítettem semmit. Nem játszom semmi játékot,letöltögetni se tudtam. Csak alap dolgokat használok neten, mint közösségi portál (de ott se nyitok meg semmi gyanúsat). Meg mailezek,de ott se nyitok meg spamakat. Meg böngészni szoktam. Szóval tuti nem hoztam le semmi a gépre.

A formázás alatt mit értesz? Újratelepítést?

Amúgy az is tök érdekes,hogy a teomat mindig a laptopról töltöm fel. Ma pont töltőre raktam, és tök érdekes dolgot figyeltem meg. Amikor elkezd a gép lefagyni, akkor megszűnik a töltés a telómon. Hát ez hogy van? Ugyanúgy kapnia kellene az energiaforrást a laptopról,nem? Hisz nem kapcsolt ki a laptop,csak pörög a homokóra....tehát az energiaforrás aktív.

Meg eddig a telómmal se volt gond. Most ott is befagyott a net. Onnan se tudtam neked visszaválaszolni. Pedig ilyen még nem volt telómmal!! Most már ez is gyanús!!!

2015. febr. 17. 11:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Milyen védelem (tűzfal, vírusirtó) van rajta? Lehet vírus, lehet féreg vagy más kártevő, de lehet hardveres hiba is. Kékhalál is volt? Ezt így látatlanban nem lehet kideríteni, a szervizekben van ingyenes bevizsgálási lehetőség.
2015. febr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kékhalál?! AZ meg mi a csuda? Elég kikerekedett szemmel néztem magam elé most.

Sajnos telóról is képtelen voltam megírni az üzenetet, totál belassult a telóm, pedig eddig ilyen nem volt vele!! Nem hiszem el,hogy telóm is hirtelen!

Amikor bekapcsolom a gépet,olyankor bejön egy kis ablak ez az "ESET" vírusos. Az akkor védheti,ugye? Sajna ezen részéhez sem értek...tudom most elég szőke nős vagyok,de tényleg nem értek hozzá.

Lehet el kell majd vinni szerelőhöz,de nem hiszem,hogy egy 4 éves gépet olyan olcsón csinálnának meg,ha nagy a gond. Akkor lehet érdemes lesz belefektetni egy újba :( :(

De nagyon idegesít, ami most van a laptopommal. Szó szerint használhatatlan. Folyton az újraindítást kell megkísérelnem,ha vmit akarok rajta csinálni és most is,mint a villám,úgy írom ezt a kommentet,mert félek,hogy mindjárt megint befagy....

Én tudok valamit magamtól csinálni laptopon? Vagy ehhez kevés vagyok? Csak szerelő?

2015. febr. 17. 14:22
 6/18 anonim ***** válasza:

szerintem az eset nagyon lelassítja

nekem is így volt

töröld le és rakd rá az ingyenes avastot

2015. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Avastot honnan tudom ingyenesen letölteni? Egy linket tudnál küldeni? Köszönöm

Ezt az esetet meg nem találom laptopomon. Sehol semmi ikonja,pedig bejelentkezéskor felugrik az ablaka egy kis idore. Ha nrm tudom torolni es avastot felrakom, az nem baj,ugye?

2015. febr. 17. 16:31
 8/18 anonim ***** válasza:
Túlmelegedés? Nekem ez az első gondolatom. Az általam rendszeresen takarított és karabantartott, 4 éves laptopom Eset Smart Security védelmi programmal repül, akár újkorában. Ehhez hozzátesz az SSD-is, de HDD-ről is menet rendesen.
2015. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kihagytam, próbáld meg letölteni, elindítani és egy képet küldeni a linkelt programról. Ebből kiderül, hogy túlmelegedés vagy sem.

ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.26.zip

2015. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Túlmelegedés az nem akkor van,ha állandóan használom? Mert én nem szoktam folyton laptopon lógni.

De amit küldtél, megnyitottam, letöltöttem. De innen megállt a tudomány. Nem tudom mit kell megnyitni. Sok mindent beadott....ez nekem bonyolult,bocsi!

2015. febr. 17. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!