Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A 28as+ monitoromat gombal...

A 28as+ monitoromat gombal nem szoktam kapcsolgatni csak elosztóval mivel elég érzéketlen a gombja. Ezért csak elosztóval szoktam lekapcsolni mikor visszakapcsolom az elosztót 10perc kell hogy a monitor is áramot kapjon? ű.

Figyelt kérdés
Az mitől lehet h ilyen sok idő?

2015. febr. 19. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen elosztót használsz? Ki kéne próbálni ha csak sima fali aljzatra kötöd mit reagál. Elvileg modern elektronikáknak nem kéne hogy gondot jelentsen még ez sem, ha nem csinálod túl gyakran, de azért ajánlottabb a gombbal áramtalanítani. Persze ha valami gagyi tápáramköre van, akkor simán kinyírhattad már ezzel is.
2015. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tápegységre tippelek, egyébként lényegtelen, hogy mivel kapcsolod le. Olyan, mint ha a rádiót kikapcsolás nélkül kihúznád a konnektorból. Semmi baja nem lesz.

Nekem pl a gép és a monitor ugyanabba az elosztóba van dugva, így ha kikapcsol a gép, lenyomom az elosztót, és kikapcsol a monitor is.

2015. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is a gép meg a monitor egy elosztóra van kötve.Az elosztó egy másik elosztóba van dugva és az megy a k onektorba.Lehet nem kap elég áramot a monitor és így 10p mire "betölt" és betudom kapcsolni?Gombal azért nem szoktam mert érzéketlen a gomb nem az a szokásos gomb hanem kint van a monitorból.
2015. febr. 19. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem kap elég áramot, max. hogyha túllépted az elosztó megadott maximális terhelhetőségét, de az jellemzően ilyen 3-4 kW környékén szokott lenni - egy monitor meg 30-100W között van s a gép is jócskán 500W alatt, szóval ha nem üzemeltetsz róla még 3 mikrosütőt, akkor ez elég valószínűtlen. A kondiknál szokott olyan jelenség lenni, hogy lassan töltődik fel, de ez egyben azt is jelenti, hogy haldoklik a tápáramkör.
2015. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétan mi lehet az oka ennek hogy 10percet kell várnom mire bekapcsol a monitor?
2015. febr. 20. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Távdiagnosztikát nem tudunk végezni - ki kell próbálni más elosztóval és közvetlen fali aljzaton.
2015. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!