Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az új...

Danee12 kérdése:

Miért van az hogy az új merevlemezem a Win 7-ről nem bootol be de a Linux rendszerről viszont igen?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana ha részleteznéd...

"Miért vagyok fáradt?..."

2015. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Melyik lett előbb telepítve? Indulásnál a GRUB jelenik meg? Ha igen jól van beállítva?
2015. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Először a Win7-tel próbálkoztam és nem bootolt be fekete képernyő. Utána barátom tanácsára meg próbáltam,hogy Linuxnál is csinálja-e szóval meg próbáltam annál meg minden rendben.
2015. febr. 28. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:
A Win7 telepítő nem sérült?
2015. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Lajos54 ***** válasza:
100%

Nem egészen egyértelmű a kérdésed!

Fel van(nak) telepítve ez(ek) az operációs rendszer(ek), és úgy nem akar működni a Windows, vagy nem sikerül telepíteni sem?

2015. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sanci54 válasza:

A Win7 csak tiszta, a régi partíciók törlése után formatált (pl.; dos alatt boot lemezről az fdisk-el) lemezre telepíthető!

Sok számteches fórum foglalkozik a témával- keress rá.

2015. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 horex ***** válasza:

6/6 Sanci

Ugye nem DOS-t akartál írni? Mert szép is lenne a pár 100MB vagy TB-s merevlemez felosztva 2Gb-os particiókra. Azt nem is emlitve, hova dugja az 1.44-es floppyt egy mai gépen :)

2015. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kkovax38 ***** válasza:

Bios beállítása: Bootolási sorrend


1./ Instaláló DVD, pendrive, USB

2./ Merevlemez (HDD, Winchester)

2015. márc. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ugye nem DOS-t akartál írni?"

Szerintem a DOS-os partícióra gondolt, nem az op.rendszerre. :)

2015. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sanci54 válasza:

*horex*;

amit írtál a 2GB-os partíciókról az fdisk-en belűl csak az egyik lehetőség, a másik, hogy a partíciók (ha vannak) törlései után egybe formázza a lemezt. Csak az fdisk lehetőségeit kell megfelelően kiválasztani!

„hova dugja az 1.44-es floppyt egy mai gépen”;

nekem is van USB-s floppym…, direkt erre a célra, de ahogy *kkovax38* írta, ma már a lehetőségek sokkal tágabbak.

De a lényeg az, hogy egy partíció legyen a lemezen és tiszta formázással (-s és minden más kapcsoló nélkül), mert a telepítés elején a Win7 úgyis megformázza majd a saját NTSF-jére, ill. ugyan itt lehet majd újabb partíciókat létrehozni.

2015. márc. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!