Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért írja ki ezt a gépem,...

Miért írja ki ezt a gépem, amikor XP-t akarok rá telepíteni?

Figyelt kérdés
Vettem egy Siemens laptop-ot, nincs rajta op. redszer, és ezt írja ki, amikor azt XP-t fel akarom tenni: "A telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót."
2008. aug. 24. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell neki a SATA driver.
2008. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

olyan winXP-t rakjál rá, amiben alapból benne van az SP2 (de inkább az SP3).


vagy pedig lépj be a laptop BIOSába, és ott keresd meg HDD IDE emulation (vagy hasonló) menüpontot, és engedélyezd. FONTOS! ha nem tudod, mi az a BIOS, akkor inkább szakemberrel végeztesd ezt el. ha ezt bekapcsolod, akkor menni fog a telepités.

2008. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Inkább megcsinálnám egyedül, de a BIOS-ba hogy kell belelépni?
2008. aug. 24. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

na ezért mondtam. bár a laptopok BIOS-a lényegesen egyszerűbb, mint egy asztali gépé, azért abban sem érdemes úgy turkálni, hogy nem értesz hozzá.


egyébként úgy kell, hogy amikor elinditod a számitógépet, kb. 1 másodperc múlva kiirja, hogy "Press del to enter BIOS", de DEL helyett lehet F2 vagy F10, vagy akármi, bár ezek a legáltalánosabbak. viszont a biosban ne állits át semmit, amiről nem tudod, micsoda.

2008. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
nem lehet, hogy egyszerűen csak formázni kell a vinyót? (fdisk)
2008. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem csak formázni kell. formázáshoz előbb látni kell fizikailag az eszközt, ami ugye jelen esetben nem áll fenn, pont amiatt, amit az első válaszadó mondott, kell neki SATA driver, a winXP alapból pedig ezt nem tartalmazza.
2008. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én integrálnám a telepítőlemezbe a merevlemez meghajtóját, és aztán nem lenne ez a baj. A driver a gyártó honlapján letölthető. Vagy ha van flopi a gépedben, akkor elég arra kimásolni a drivert, és megmutatni az xp-nek. Ha nincs flopi, akkor meg tök egyszerűen integrálható a driver a telepítőbe. Ha érdekel, elmondom. Nem kell hozzá "komoly szakismeret". Az IDE emuláció pedig nem mindenhol van jelen, és nem mindenhol működik.
2008. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok nekem is ugyanez a gondom és a másik hogy nem tudok belépni a Biosba mert amikor újraindítom a gépet megnyomom az F2 és Setup jön be...ott mit állítsak be hogy bejöjjön a bios?
2011. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!