Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy TV a műszaki adatok...

Ha egy TV a műszaki adatok szerint lejátszik DIVX-et és MKV-t, de XVID-et nem (legalábbis nincs odaírva - LG 39LB650V), akkor az azt jelenti, hogy olyan MKV-t nem fog lejátszani, ami XVID-es tömörítésű?

Figyelt kérdés
Hol és hogyan tudom megnézni, hogy az MKV (vagy akár AVI) DIVX, vagy XVID-es tömörítésű? Direkt írtam ide, mert ez inkább számítástechnikai kérdés szvsz. Köszi szépen előre is!
2015. márc. 4. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy egy MKV-t (gondolom HD-t is) lejátszó tévének gondot okozna az xvid kodek, szerintem mindent le fog játszani, amit torrent oldalról le tudsz szedni (persze az ésszerűség határain belül). Egyébként az én őskövület DVD lejátszómnál sem írják, hogy xvid, csak azt, hogy divx, mégis lejátssza. A kodeket pl. a médiainfo nevű programmal, vagy a számítógépen a film elindítása után a médialejátszód menüjében valahol megtalálod (legalábbis a VLC-nél megnézhetők a kodek információk). Ezenkívül a filmhez tartozó NFO-ban is fel van tüntetve.
2015. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Én csúnyán megjártam egy panasonice DVD lejátszóval. Rá van írva, hogy DivX, de Xvidet nem játszott le. Ezt nem akarom a tv-vel is eljátszani. Az a baj, hogy fogalmam sincs, mennyire hiteles az árukereső információi, amiket a tv-khez írnak. Pl Panasonicot már nem merek venni, Sony-t sem (bár ott Xvidet írtak, hogy lejátsza, de DivX-et nem). Nem fogok minden filmezés előtt órákat konvertálgatni, ráadásul úgy, hogy azt is gyakran nem játszotta le a DVD lejátszó. Volt, hogy órák mentek el ezzel, azt semmi. Akármibe konvertáltam a filmet, nem vitte a DVD.

2015. márc. 4. 20:53
 4/11 Osynho ***** válasza:
Szerintem régen rossz, ha a tv-be épített (egyébként csapnivaló) lejátszó tudása alapján döntesz. 1 milliomod rendű szempont. A képminőséget nézd, filmet egyébként is külső, dedikált eszközről célszerű lejátszani.
2015. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem az alapján döntök, de sajnos kevés a lehetőségem, mert nagyobb képernyősből csak ez fér be. Vagy ez, vagy a 32"osok, és szeretnék nagy képernyőset. Ugyanezek a felvetések egy lejátszó vásárlása esetén is fel fognak merülni bennem, ergo amit itt megtudok, azt akkor is fogom tudni használni. Amúgy ha kicsi lenne, akkor valszeg Sony Bravia lenne.
2015. márc. 5. 09:44
 6/11 Osynho ***** válasza:
Lejátszó esetén nincsenek ezek a felvetések, mivel egy jobb lejátszó mindent lejátszik, ráadásul rendszeresen kap frissítéseket. A kezelőfelület sokkal jobb, a működés gördülékenyebb, mint a tv lejátszójával, iso-kat is le lehet játszani, kadenciahelyes a megjelenítés, stb stb.
2015. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ez nem zárja ki, hogy vegyek majd mellé egy jó lejátszót :) Amúgy megvettem a tv-t, és ár-érték arányban nagyon nagyon megérte. Végülis adott volt a hely, 3 centivel szélesebb tévé nem fért volna el, kisebbet nem akartam, és nagyon örülök, hogy ezt vettem meg. Eddig mindent lejátszik (Divx, xvid, mkv, mp4, x264, h264), egyedül egy ilyen 33,8 bitrátás fájlt nem játszott le. Felirat is rendben megjelenik, gyors a wifije, youtube vidókat simán tudom tekerni, gyorsabban, mint a gépemen. 3d-je fenomenális, ha megfelelő filmet néz az ember (nem sokban marad el az óriási kijelzős 4K UHD-tól, amit a MM-ban nztem 3D-ben). Kb 140 perc volt összerakni, és kb 5 perc volt beállítani az egészet. A Képe is remek, sokkal szebb, mint a Samsungoké volt, amiket hasonló kategóriában néztem. Az egyetlen negatívum eddig, hogy a távirányítón nem optimális a gombok elhelyezése, hiányzik nekem a törlés gomb, és nem tudok a keresőben a numerikus gombokkal betűt beírni, hanem megjelenik a karaktertábla, és ott kell kiválasztanom a betűket, ill. törölni is ott kell. De így is gyors vagyok, csak meg kell szokni. De lehet, hogy valahol ezt is be lehet állítani.
2015. márc. 6. 09:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Kb 10 perc volt összerakni, csak odaugrott egy 4-es valahonnan :) Ja, persze avi-t is lejátszik, divx és xvid tömörítéssel is.
2015. márc. 6. 09:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor az is fontos, hogy hiába vesz az ember egy hiperszuper milliós tévét, ha maga az adás minősége rosszabb. Arra a néhány csatornára, amiből van hd meg nem fizetek elő, mert pont azokat úgysem nézem soha (retekklub i-ii, tv2, atv, m1, m2, duna, axn)
2015. márc. 6. 10:03
 10/11 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, örülök, hogy megoldódott, és nincs semmi komolyabb gond. A magas bitrátánál, ha USB-ről nézed, lehet, hogy az USB olvasási sebessége szab határt a lejátszásnak. Jó filmnézéseket az új tévén. :)
2015. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!