Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A linuxosoknak mi a véleménye...

A linuxosoknak mi a véleménye a linuxról?

Figyelt kérdés
bármilyen változat.
2010. febr. 14. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy sok megoldás szerintem elavult, vagy nem otthoni gépre való. Pl. X szerver/ablakkezelő megoldás, jobb lenne egy egységes környezet, bár az is igaz, hogy akkor erős kompromisszumokat kellene kötni, hogy gyenge gépeken is lehessen használni, de az erősebbeket is kihasználja. Bár így is azt mondom, hogy lenne inkább egyetlen rendszer, egységes külsejű programokkal (nem gtk+/qt/egyéb). Maga a fájlrendszer is inkább szerverre való. Szóval talán külön kéne választani a felhasználási területeket. Azt sem szeretem, hogy nincsenek egységes beállítóprogramok, mint pl. Windowsban.
2010. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 czibles ***** válasza:

előzönek:

mi az hogy: "sok megoldás szerintem elavult"? linux kernel az egyike azon kerneleknek amik bevezetik az újdonságokat (pl: 64bites procikat már akkor támogatták, amikor még otthoni felhasználásra nem is lehetett kapni). amúgy meg mikor láttál te win kernel frissítést? ez a programokról is elmondható.

egységes környezet meg miért kéne? pont ez a jó benne, hogy te választhatod ki, hogy neked mely szotver csomagok kellnek, nem pedig alád raknak egyet és azt kell használnod, ha tetszik ha nem.

2010. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írtam példát. Ez az X szerveres megoldás az "olcsó" grafikus munkaállomások és (nagyon) drága szerverek időszakában jó megoldás lehetett, de manapság már szerintem nem nagyon használják ezt a távoli programfuttatást. Ami az egyiknek jó, a másiknak nem biztos, és fordítva. Néha a választék jó, máskor a monopólium. Semmi gond nincs azzal, ha szerinted mindenki azt használhat, amit akar. Csak én jobban szeretem az egységes rendszereket. Ettől függetlenül most is Linuxot használok (OpenSUSE-t).

Elavult szerintem a könyvtárszerkezet, ez már a könyvtárak neveiből is látszik, elavultak az alap jogosultságok, sok dolog a 25-30 évvel ezelőtti állapotokat tükrözi "hagyományból". A parancssorral egyébként semmi bajom, nem arról van szó. A kernellel sem, emlékszem, volt 1-2 év, amikor még a Win sem támogatta az AMD64-et. Sok rossz dolog az ingyenességre vezethető vissza: néhol hevenyészett fordítások, néhol megmaradt angol szöveg, évek múltán is béta állapotú programok, nem egységes billentyűkombinációk, sorolhatnám. Most csak a negatívumokat írtam, pozitív dolog is van bőven, különben nem használnám.

2010. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!