Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép tápkábelről hogyan...

Számítógép tápkábelről hogyan lehet normálisan leszedni a külső szigetelést, hogy hozzáférjek a belső, három szigetelt vezetékhez?

Figyelt kérdés

Ugye van ez a relatíve vastag fekete kábel, amit számítógépek, monitorok tápkábelének használnak. Ebben a fekete színű burkolatban fut három vékonyabb, szigetelt vezeték.


Ezt a kábelt egy lámpa bekötésére szeretném használni. Egyik végéről levágtam a számítógép tápjába bedugható csatlakozót, de sehogy se tudom a belső vezetékek szigetelésének sérülése nélkül leszedni a külső szigetelést. A blankoló nem viszi ezt a vastag vezetéket, ha még késsel kezdtem el lefarigcsolni, akkor vagy csak egy kis réteget sikerült leszednem róla, vagy úgy belevágtam, hogy egy belső vezeték szigetelése is sérült.


Van valami ötletetek, hogy milyen praktikával szedjem le a külső szigetelést?



2015. márc. 9. 19:16
 1/3 anonim válasza:
tapétavágóval bevágod, de nem teljesen szemben egymással és fogóval széthúzod, Vagy a felső fél cm-ben bevághatod teljesen az úgyis blankolva lesz és nem baj ha sérül, aztán így húzod szét fogóval vagy akár kézzel is megy
2015. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tapétázó kés jó megoldás, óvatosan bevágod kb. 3/4-ig a köppenyszigetelést majd megtöröd akkor emgadja magát. Amúgy meg gyakorlással :)
2015. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 K...László válasza:
A középső ér, ami a tüskére megy nem fog kelleni, az csak az azonosító epromnak az adatvezetéke. Már többször használtam én is mindenfélére laptoptápokat, amiket csak úgy hozzám vágtak.Szétszedtem, kiforrasztottam az eredeti vezetéket, jó lesz az még. Rászereltem kívülre rugós sorkapcsot rövid vezetékekkel, meg a fesz beállító ellenállást kicseréltem fele akkorára plusz egy potira, és 16-25V között stabilan működő tápot kaptam.
2016. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!