Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani hogy a...

Hogy lehet megoldani hogy a tablet pc -mre letöltött filmet felismerje a tv -m?

Figyelt kérdés
Hiába jön le a film aviban mikor a tv hez csatlakoztatom a pendrivot nem érzékeli a tv hogy van rajta film....rendes windosos laptoppal ugyanez gond nélkül küszködött.

2015. márc. 12. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kéne nézni milyen kodekkel készült az avi. Pl KMPlayer.


A tv valószínűleg nem ismeri, leírásában meg kéne nézni mit "szeret". Vagy konvertálsz, vagy beszerzed a megfelelő kodekkel.

2015. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( akkor nincs sok esélyem megoldani egy szállodai tvröl van szó medion márka ès hogy helyzet még esélytelenebb legyen nőből vagyok :D
2015. márc. 12. 17:24
 3/6 A kérdező kommentje:
:( látom senki sem tud valami jó megoldást
2015. márc. 12. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:

A filmek tömörítés nélkül nagyon nagy méretűek lennének, ezért tömörítjük őket. A tömörítő (konvertáló) a filmeket betömöríti, a lejátszók pedig a lejátszás közben kibontják, dekódolják az információt. Ehhez kodekek szükségesek. Számítógépre telepíthető bármilyen kodek és így gyakorlatilag bármilyen kódolással készült videó lejátszható. Azonban sokkal jobb és egyszerűbb megoldás egy beépített kodekkel rendelkező lejátszó (pl. PotPlayer) használata. A KMPlayer mára a szeméttel lett egyenlő, illetve most nem tudom mi van vele, sok éve válottam, meguntam a megbízhatatlanságot és lassúságot. Mindegy, nem ez a kérdés.

Egy tv hardveresen nem feltétlenül támogat bizonyos fájlokat, mert nem elég erős hozzá, vagy éppen a szoftveresen hiányoznak a lejátszáshoz szükséges kodekek. Esetleg a gyártó tudná új szoftverrel képesség tenni újabb formátumok lejátszására a tv-t, de nem sűrűn hallok tévékre érkező frissítésekről.

Megoldások: új tv, vagy a régihez egy médialejátszó, vagy pedig számítógépen átkonvertálni a tv által támogatott formátumba a videókat. Ez hosszú és erőforrásigényes művelet de kétségtelenül olcsóbb és rövidebb annál, minthogy új eszközöket vegyél.

Még egy kérdés: a tabletet kötöd össze a tv-vel? A tabletnek biztosan meg kell jelennie cserélhető meghajtóként (pendrive) a tv-n?

2015. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A tv egy medion márka....mikor rendes Windows os laptopon letöltöttem a filmet és rátettem pendrivra akkor minden gond nélkül érzékelte és lejátszótta a tv a filmet...

most viszont tablet PC m van androidos ha ezen letöltöm a filmet és rá teszem pendrivra akkor a tv ugy érzékeli mintha semmi nem lenne a pendrivon. ..ha pedig a tabletet közvetlenül csatlakoztatott a tv hez abszolút észre sem veszi :(

2015. márc. 13. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:

OK, de gondolom nem ua a filmről van szó a két letöltésre értve. Van amit lejátszik pendriveról jelenleg, olyan amit már felismert?

Amúgy médialejátszó a legegyszerűbb megoldás. Strong pl kb 10 EFt.

2015. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!