Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes Ubuntu Linuxra váltanom?

Érdemes Ubuntu Linuxra váltanom?

Figyelt kérdés

Van egy gépem, és Windows7 64bit fut rajta.Én játékra használom, s Ubuntun is erre a célra szeretném.Ilyen játékok mint például: GTA4, GTA San Andreas, Minecraft, Metin2(!!!), meg hasonlók.Váltani azért szeretnék, mert tele van vírussal, pedig nem töltögetek le semmi szart, meg nem töltök le össze vissza mindent.Kb:havonta vírusírtózom, ami órákat vesz el.Néha-néha talál 1-1 vírust(Comodo).De gondoltam hogy elég.Olvastam hogy az Ubuntun kevésbé van vírus.

Tehát:

Érdemes Ubuntura váltanom játék célra?A Wine nevű programmal indulnának a fent említett játékok?



2015. márc. 13. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Na az úgy komoly.
2015. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Érdemes Ubuntu Linuxra váltanom?" igen, de amik az igényeid azok miatt NEM


"pedig nem töltögetek le semmi szart" torrent?


"Olvastam hogy az Ubuntun kevésbé van vírus. " vannak akik ezt mondják, de már van rá jó pár, csak elég nehéz bekapni, ha rendesen használja az ember a gépét(pl.: eset-nek a vírusdefiníciós adatbázisában szoktam látni a linuxos vírusokat)


"Érdemes Ubuntura váltanom játék célra?A Wine nevű programmal indulnának a fent említett játékok?" nem és nem(vagy csak nagyon szarul futna)


[link] (aktiváld a Free License-t a beállításokban (30nap))


[link] (engedélyezd a beállításokban a RootKit-ek keresését)

2015. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Neked nem!

A Wine sokszor nem jó. Az csak arra a szintre elég, hogy elindíts valamit és kb annyi. Annak nincs is értelme. Aki linux-ot használ talál mindent rá, még játékot is. Windows-os úgyszint.

Ez kb olyan, hogy wc papír helyett tescos újsággal akarnád kitörölni a segged. Nem az igazi, nem is arra csinálták, de ki lehet azzal is.

Nem hiszem el, hogy lehet úgy windows-t használni ahogy te írtad le. Szóval először inkább tanuld meg a Windows-t használni majd utánna gondolkozz csak unix like vonalon. Mert el leszel vesze mint pulya a sexshopba.

2015. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Én játékra használom, s Ubuntun is erre a célra szeretném.Ilyen játékok mint például: GTA4, GTA San Andreas, Minecraft, Metin2(!!!),"

A Minecraft még menne Linuxos változatban ( [link] ).


A GTA4, GTA San Andreas, Metin2 játékoknak - mint a számítógépes játékok többségének - nincsen Linuxos változata.


"A Wine nevű programmal indulnának a fent említett játékok?"

Ha szerencséd van, akkor esetleg talán.


A GTA4 remélhetőleg: [link]

A GTA San Andreas esetleg: [link]

A Metin2 talán: [link]


De csodát ne várj.

2015. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmikép.Ha ennyire tele vagy vírussal,akkor hetente egy Malwarebytes Antivir lefuttatása ajánlott.

[link]

2015. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fent említett játékok talán elindulnak,de az ubuntu nem DX-es,így a játékok eléggé sok fps-t vesztenek a virtualizáció miatt.

Ha csak ezekkel akarsz játszani,akkor ne válts.

Ha más játékok jók,amik nativan vannak linuxra,akkor érdemes megfontolni.

De még egyszer hangsúlyozom,virtuális környezetbe nem futnak jól ezek a játékok.

2016. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!