Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Na szóval az mi, hogy a gépet...

Kissss jouzs kérdése:

Na szóval az mi, hogy a gépet amikor be kapcsolom, és nem használok semmit, az összes ramot használja! 95-100%-ban. Eddig nem csinált ilyet. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 09:14
1 2 3
 1/26 coopper ***** válasza:

Szia.


Feladatkezelő segitségével kiderithető :


A feladatkezelőben rakd MEmória használat (illetve CPU) oszlop szerint csökkenő sorendbe a folyamatokat (CTRL+SHIFT+ESC gomb - Feladatkezelő - Folyamatok fül - katt 2x a CPU oszlop fejlécére a CPU feliratra vagy a Memóriahasználat oszlopra) - Érdemes még berakni a feladatkezelőbe oszlopnak a CPU időt (hosszú távon ez is mutatja mi az ami nagyon használja a CPU-t illetve a memóriát) : Feladatkezelőben : Nézet menű - Oszlopok kiválasztása - A megjelenő ablakban rakjál egy pipát a CPU-idő elé.


Ha megvan nézd a sorrendet, ha nem a Rendszer Üresjárati Folyamatok áll az első helyen akkor megtaláltad, mi eszi a RAM-odat (esetleg sorrendnek beállithatod a Memória öszlopot is mint olyat).


A folyamat neve alapján tudsz tovább lépni. (A 100 % cpu és memóriaterhelést akár virus is okozhatja).


Sok sikert.

Üdv.

2015. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Az első kérdés: Milyen oprendszered van?

XP esetén eez teljesen érthető, mindenfélét próbájl letiltani. A frissítésekkel kezd a letiltást!

Win7-nél próbáld meg kielemezni a task manager (ctrl-shift-esc) segítségével a problémás processt! Ha a bejelentkezés közben van csak így, akkor szintén letiltásokkal kezd! Javaslom az msconfig.exe-t! (Win+R-be)

Win8 felett a task manager (ctrl-shift-esc) Startup (Indítás) tabja alatt látható és tiltható le a lassulás.


Amennyiben most telepítettél fel valamit, szintén érdemes megnézni az automata indulásokat (msconfig ill win8 felett taskmanager) illetve hogy nem települt-e fel (programok és szolgáltatások) valami kéretlen program! (Java esetén "Search app by Ask") Illetve a "Yooutubee downloader", stb. is gyanús.

2015. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szia. Máris meg próbálkozok vele!
2015. márc. 14. 09:26
 4/26 A kérdező kommentje:

Második válaszadó:

Win 7 Professional 64bit.

Minden le van tiltva az induláskor, torrent stb. Csak a rendszerfolyamatok indulnak.

2015. márc. 14. 09:30
 5/26 A kérdező kommentje:

Na szóval, ez hihetetlen fura, be léptem a Feladatkezelőbe, kétszer kattintottam CPU ra utána Memóriára, és a ramhasználat leugrott 50%-ra, pedig semmilyen folyamatot nem lőttem ki. Ez mitől lehet? Meg mondom őszintén nekem egy fura folyamat van, ami nem szimpatikus.

Folyamatok fül alatt: igfxsrvc.exe. Ez a neve. Leírás is csak ennyi róla: igfxsrvc l. . . Ennyi. Ez mi lehet?

2015. márc. 14. 09:36
 6/26 A kérdező kommentje:
Várjunk csak! Ki lőttem azt amit előbb le írtam gyanúsnak, most helyette egy ilyen jött be: nvxdsync.exe. Leírás: ----- nincs leírás róla.
2015. márc. 14. 09:38
 7/26 A kérdező kommentje:
Na most ki lőttem azt is és ramhasználat 24%. Ilyen még soha nem volt
2015. márc. 14. 09:39
 8/26 A kérdező kommentje:
Na és megint 100%ramhasználat, miután megnyitottam 2 ablakot Firefox-ban! És nézem a ramhasználatot Feladatkezelőbe, a legnagyobb használat 160.000k Akkor nem értem hogy hogyan van használva 2GB-ram? 100%ban. Úgy, hogy mellette 40GB virtuális ram is van!
2015. márc. 14. 09:45
 9/26 anonim ***** válasza:
2 GB memóriád van összesen? Arra én nem raknék Win7-et.
2015. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 csacsi2 ***** válasza:

igfxsrvc.exe és nvxdsync.exe az Nvidia grafikus vezérlője ,megjelenítője. Frissítsd a videokártya drivert.

futtass vírusellenörzést is.

Nem oldja meg akkor tiltsd le a szolgáltatásokban az "Nvidia Display Driver Service" -t.

2015. márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!